"איך הוא יבין מה עברנו כולנו": ג'וזף פלוויל, בריטי בן 19, התעורר מתרדמת בת 10 חודשים לעולם חדש מבחינתו. הצעיר נפגע מרכב בתחילת מרץ 2020 ושקע בתרדמת - 3 שבועות לפני שהתגלה המקרה הראשון של הנגיף בבריטניה. כך יצא שלמרות שבמהלך התרדמת הוא נדבק פעמיים בקורונה – הוא כלל לא ידע על המגפה שמשגעת את כל העולם כבר קרוב לשנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פלוויל, בן 19, נפגע ממכונית בעת שהלך בעיר ברטון, ב -1 במרץ אשתקד. הוא בילה 10 חודשים בתרדמת לאחר שסבל מפגיעה מוחית טראומטית, אך לאט לאט החל להתאושש ולהגיב. דודתו, סאלי פלוויל סמית', אמרה ל"גרדיאן" הבריטי: "הוא לא ידע דבר על המגפה, בגלל שהוא 'ישן' כבר 10 חודשים. המודעות שלו מתחילה להשתפר עכשיו אבל אנחנו פשוט לא יודעים מה הוא יודע".

"אני פשוט לא יודעת מאיפה להתחיל בזה", הוסיפה דודתו של פלאוויל. "לפני שנה אם מישהו היה אומר לי מה יקרה בשנה האחרונה, אני לא חושב שהייתי מאמין לזה. אין לי מושג איך ג'וזף יבין מה עברנו כולנו".

נגיף הקורונה בבריטניה (צילום: רויטרס)
קורונה בבריטניה, ארכיון | צילום: רויטרס

לדבריה, המשפחה ניסתה להסביר לו בשיחת וידיאו כי הם אינם מסוגלים להיות איתו באופן אישי בגלל מגבלות הקורונה, אך לא ניסו להסביר את היקף המגפה. "כשהוא התעורר בחדר שלו, לא היה לו מושג למה הוא שם", סיפרה דודתו. "אנחנו כן מדברים על זה בטלפון, ואנחנו מנסים לגרום לו להיות מודע לכך שאנחנו באמת רוצים להיות שם ומחזיקים לו את הידיים, אבל אנחנו פשוט לא מסוגלים לעשות את זה".

היא הוסיפה כי "אבל אנחנו מנסים לשמור על זה פשוט ככל האפשר, אין לנו באמת את הזמן להיכנס למגפה בענק - זה פשוט לא מרגיש אמיתי, נכון? כשהוא באמת יוכל להיפגש פנים אל פנים, זו תהיה ההזדמנות לנסות להסביר לו בפועל מה קרה".

פלוויל שטופל בבית החולים לסטר גנרל והועבר למרכז הטיפול באדרלי גרין בסטוק און טרנט כדי להמשיך בהתאוששות. הוא כבר החל להזיז את גפיו כשנשאל, והוא מתקשר עם המשפחה והחברים דרך מצמוצים וחיוכים.

בריטניה, אנגליה, קורונה (צילום: רויטרס)
קורונה בבריטניה, ארכיון | צילום: רויטרס

במהלך הקומה הוא נדבק פעמיים בנגיף הקורנה, אך החלים בשני המקרים. אמו של פלוויל, שרון, הצליחה לבקר את בנה ביום הולדתו ב-19 בדצמבר, אך נאלצה להישאר מרוחקת חברתית ולשים את כל אמצעי ההגנה. "בשלב הזה, ג'וזף לא היה מודע כמו שהוא עכשיו, ואני חושב שהיא הרגישה עצובה להפליא כי היא לא הייתה בטוחה שהוא בכלל יכול לראות מי היא, סיפרה דודתו של הצעיר. "היא חיכתה חודשים כדי שתוכל לראות אותו".

לפני התאונה, פלוויל היה נער ספורטיבי ופעיל ואף היה אמור לקבל את פרס דוכס הזהב מאדינבורו במאי. באמצעות קמפיין גיוס המונים, משפחתו גייסה יותר מ-30 אלף ליש"ט כדי לתמוך בהחלמתו לטווח הארוך.