סגן נשיא ארה"ב מייק פנס דחה הלילה (בין שלישי לרביעי) באופן רשמי את הבקשה להדיח את הנשיא דונלד טראמפ מתפקידו באמצעות התיקון ה-25 לחוקה. כעת, האפשרות היחידה שנותרה בידי הדמוקרטים להדיח את טראמפ היא באמצעות האשמת הנשיא בפלילים בקונגרס, ולצורך כך הם צריכים גם להשיג רוב של שני שלישים בסנאט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במכתב הדחייה ששלח פנס ליו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, הוא כתב לה שהוא לא מאמין "שפעולה מהסוג הזה תשרת את האינטרסים של המדינה והיא לא עומדת בקנה אחד עם החוקה". סגן הנשיא הזהיר מפני המאמצים להדיח את טראמפ מתפקידו. לדבריו, "הדבר עלול לסכן את המצב ולהבעיר את הלהבות".

מכתבו של פנס נשלח כ-24 שעות אחרי שפלוסי העמידה לו אוליטמטום של 24 שעות: או שתדיח את טראמפ מהנשיאות או שתהפוך אותו לנשיא הראשון בהיסטוריה האמריקנית שעומד בפני הליך הדחה בפעם השנייה בכהונתו.

בתוך כך, יוטיוב הודיעה שהשעתה את חשבונו של טראמפ למשך שבוע לפחות – ואולי אף לתקופה ארוכה יותר. "לאחר בדיקה מעמיקה ולנוכח הדאגה מהאפשרות למקרי אלימות מתמשכים, הסרנו תוכן חדש שהועלה לחשבונו של דונלד טראמפ והשעינו את החשבון לאחר שהפר את המדיניות נגד הסתה לאלימות", אמר דובר יוטיוב בהצהרה לתקשורת.