במשך 3 שנים הנסיכה שייחה לטיפה מדובאי לא נראתה בציבור. במרץ 2018 היא ניסתה להימלט ממשפחתה ומאביה – השייח' מוחמד בן ראשד אאל-מכתום, האמיר של דובאי וראש ממשלת איחוד האמירויות, שמוגדר גם כאחד האנשים העשירים בעולם. ניסיון הבריחה שלה נכשל: אביה הורה להחזיר אותה והוציא לדרך מבצע להחזרת בתו מהאוקיינוס ההודי. המבצע אכן הצליח והיא נעצרה סמוך לגואה בהודו על ידי לוחמי קומנדו, אך מאז - נעלמו עקבותיה.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנסיכה לטיפה, כיום בת 39, נעלמה לגמרי למשך חודשים. בדצמבר 2018, חודשים רבים לאחר המעצר, הופצו כמה תמונות שלה עם מרי רובינסון, לשעבר נציבת האו"ם לזכויות אדם. השתיים נראות בתמונות מחויכות ובסביבתה ביתית. מאז אותן תמונות נדירות עברו 3 שנים, והתעלומה נמשכה – עד עכשיו.

בדרך לא ידועה, חברים של הנסיכה הצליחו להבריח אליה טלפון נייד באביב ובקיץ 2019, עם שאלות שהופנו אליה מצד מערכת החדשות הבריטית סקיי ניוז. כעת, הגיעו התשובות שלה, במילים שלה. בסרטונים שבהם צילמה את עצמה, מספרת הנסיכה לטיפה שהיא "שבויה" בתוך וילה מלכותית שנמצאת תחת אבטחה כבדה. היא מספרת שהשומרים החמושים מרביצים לה, ושהיא רוצה להשיג דרכון זר, כדי שסוף-סוף תצליח לברוח מהמדינה ולהיות אדם חופשי.

החטיפה והזריקה: "נלחמתי, אבל זה לא עזר"

השייח' מוחמד שב וטוען, שבתו כמעט נפלה במלכודת כשברחה ישירות לידיהם של עבריינים שרצו ממנה רק כסף, והחזרתה לדובאי הייתה בכלל סיפור הצלה. עוד הוא טוען, שבתו כעת בטוחה, והוא מעוניין לשמור על פרטיותה. אבל הסיפור שלה - שנשמע לראשונה במילותיה - לא מותיר ספק: היא טוענת שנלחמה בכל כוחה כדי שלא להיעצר. לדבריה, היא הורדמה בכפייה בזמן המעצר הדרמטי שלה בלב ים בגלל שניסתה להיאבק בגברים החמושים: "בחור הגיע עם שקית קטנה, בצבעי הסוואה, והוא הוציא מחט והזריק לזרוע שלי".

"אז עכשיו אני (נמצאת) בווילה, אני בת ערובה. את הווילה הזאת הפכו לבית כלא. כל החלונות מכוסים, אני לא יכולה לפתוח כאן אף חלון", סיפרה. "יש בחוץ חמישה שוטרים ושתי שוטרות, אני אפילו לא יכולה לצאת החוצה לשאוף אוויר צח".

הנסיכה לטיפה מדובאי, בריחה, נסיכה, דובאי
לפני החטיפה: כך נראתה הנסיכה ביום בריחתה

ההחלטה לפרסם את הסרטונים האלה התקבלה במערכת החדשות הבריטית לאחר שהחומרים הגיעו לאו"ם, שחוקר את הפרשה. שם היא גם מתארת לראשונה את המעצר שלה, שהתחיל במרדף בלב ים ונמשך בלקיחתה לסירה קטנה יותר שממנה הועלתה למסוק.

"נלחמתי ככל שיכולתי", הסבירה, "נעלתי כפכפים והם נפלו, אז הייתי יחפה. לא הייתי חמושה, הייתי קשורה. הייתי מול הרבה אנשים שכן חמושים, זה לא היה קל". על מה שהתרחש באותה סירה קטנה אמרה: "היה אחד שישב לי על הבטן, הוא תפס לי את החזה ואמר לי 'תשתקי, תשתקי'. כעסתי ממש, צעקתי והרבצתי לו עם הידיים שלי כדי שירד ממני".

היא הוסיפה: "לאף אחד לא היה אכפת, אבל בסופו של דבר בגלל שבאמת באמת נאבקתי, גבר אחר מהאמירויות אמר לו לרדת ממני. הוא ישב עליי ועזר לבחור השני לקשור לי את הרגליים, אבל אני נלחמתי. הבחור הזה בא עם שקית קטנה, כמו שקית הסוואה והוא הוציא מחט והזריק לי לזרוע".

מוחמד בין רשיד אל מכתום ואשתו הנסיכה האיה (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
מוחמד בין רשיד אל מכתום ואשתו הנסיכה האיה בינת אל חוסיין | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

הנסיכה ככל הנראה אכן הורדמה, והגיעה לדובאי מבלי ששמה בכלל לב כשהיא קשורה וחבולה. "התעוררתי והמטוס הפרטי כבר נחת בדובאי. אחת השוטרות, שהייתה כמוני, קלעה לי את השיער בזמן שישנתי. שמתי לב שהידיים שלי היו ממש חבולות ונפוחות, במיוחד יד שמאל שלי, כי הקשירה הייתה שם".

בחזרה לדובאי

על הסרטון שצילמה בחשאי היא אמרה: "אני מצלמת את הסרטון הזה מחדר האמבטיה, כי זה החדר היחיד עם דלת שאני יכולה לנעול. את החדר שלי אני לא יכולה לנעול ואין מפתח, אז שמתי בקבוק וכמה קופסאות מתחת (לדלת), אז אם מישהו יפתח את הידית זה ישמיע קול חזק כמו אזעקה ואז אדע להפסיק לדבר. אז כן, זה המצב שלי עכשיו".

לשייח' מוחמד, אמיר דובאי, יש עשרות ילדים מנשים רבות. חלק מהילדים נראים הרבה בתקשורת המקומית וחלק רק לעיתים נדירות, אם בכלל. העולם רוחש למנהיג כבוד בשל מהלכי מודרניזציה שקידם בשנים האחרונות – אך שמו נפגע בשל סיפור החטיפה של בתו, שהוא בעצמו הורה להוציא לפועל.

ידיד קרוב של הנסיכה סיכם בפני סקיי ניוז: "אנחנו רוצים שפוליטיקאים, פוליטיקאים לשעבר, מנהיגים בעולם, מפורסמים, משפיענים והאנשים שמבקרים בדובאי ובאיחוד האמירויות ומקדמים את אותה מדינה - יתעוררו ויראו את המציאות. שאנשים שמבקרים בחופים האלה בדובאי, ידעו כי כמה מאות מטרים מהם, לטיפה בעצם נמצאת בבידוד, בת ערובה".