טיסת החילוץ המריאה, אבל לא כולם עלו עליה: עשרות ישראלים תקועים בנמל התעופה בפרנקפורט שבגרמניה, לאחר שטיסת חילוץ לארץ LH 690 של חברת לופטהנזה כבר המריאה אמש (שלישי) לישראל - מבלי שכל הנוסעים עלו עליה. שער העלייה למטוס נפתח באיחור - ונסגר באמצע הליך העלאת הנוסעים, זאת עקב חשש החברה שלא ייתנו לטיסה לנחות בארץ אם תאחר - והטיסה המריאה כשחלק מהישראלים נותרו מאחור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נציג חברת התעופה אמר לנוסעים שנותרו בפרנקפורט שהיום (רביעי) תצא טיסה נוספת עבורם, אך ישראל מסרבת לאשר בשלב זה את נחיתת הטיסה הנוספת שמתוכננת למחר בנמל התעופה בן גוריון. נכון לעכשיו, הנוסעים הישראלים תקועים בנמל התעופה ללא מקום מסודר ללון בו ובלי יכולת לצאת ממנו. 

"לופטהנזה לא העלו את כולנו על הטיסה כי הם פתחו את השערים מאוחר מדי", סיפר אחד הנוסעים שנתקעו ל-N12, "הטיסה המריאה בלעדינו בטענה שאם לא הייתה ממריאה, לא היו נותנים לה לנחות בארץ בשעה מאוחרת יותר. אנחנו תקועים כאן, חלקנו עם טיסות רק לעוד 5 ימים או עוד שבוע".

"אנחנו בתת תנאים, זרקו לנו כמה שמיכות של מטוס, כמה קרטונים של מיץ, קצת מים ודובוני גומי, אין שום מקום שבו אפשר לקנות משהו כי הכל סגור", סיפר הנוסע. "לבתי מלון בלתי אפשרי להגיע כי אסור להיכנס לגרמניה, ובית המלון של השדה מלא עד אפס מקום. אנחנו פשוט תקועים כאן במצב הזה". 

בתגובתה הרשמית של לופטהנזה מתחו ביקורת על הנחיות הכניסה החדשות והמחמירות, לדבריהם, של ממשלת ישראל הכוללות "דרישה לאישור ועדת חריגים בנוסף לתוצאת בדיקת קורונה שלילית, בעברית או באנגלית בלבד, שבוצעה בטווח של 72 שעות לפני מועד הטיסה וכן הצהרת בריאות, תהליך בידוק מסמכי הנוסעים התארך מאוד".

"המטוס עוכב על הקרקע כשעתיים ובשל סיבות תפעוליות, לא ניתן היה לעכב עוד את המראתו", הסבירו. "חשוב לציין כי חלק מהנוסעים התייצבו בדלפקי הצ'ק אין ללא המסמכים הנדרשים ולכן לא התקבלו לטיסה. אנו מצרים על אי הנוחות שנגרם לנוסעים ועושים כל מאמץ למצוא פתרון הולם על מנת להטיסם לתל אביב בהקדם האפשרי".