"מבקש שתישארו חזקים": יו"ר הסוכנות האמריקנית לבקרת מחלות ומניעתן, ד"ר רושל וולנסקי, הזהירה הבוקר (שלישי) את הציבור האמריקני כי ההתקדמות שהושגה במאבק בקרונה עשויה "להימחק" בעקבות התפרצות הווריאנטים. וולנסקי אמרה: "תשמעו אותי בבירור: ברמה הזו של מאומתים ועם התפשטות הווריאנטים אנו עומדים לאבד את כל ההתקדמות שהשגנו עד כה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אזהרתה של וולנסקי מגיעה לאחר שארה"ב רשמה עלייה במספר הנדבקים בשבוע האחרון בהשוואה לשבוע שעבר – זאת לאחר כמה שבועות של ירידה עקבית במספר המקרים. מספר הנדבקים גדל ב-2% בהשוואה לשבוע שעבר. העלייה נרשמה גם במספר המתים, שעומד כעת על כ-2,000 בני אדם ביום.

וולנסקי ביקרה את המדינות בארצות הברית שהחלו להקל בהגבלות: "אני מודאגת מהדיווחים על מדינות נוספות שנסוגות מההגבלות שאנו ממליצים עליהן כדי להגן על האזרחים מהקורונה". היא קראה לציבור האמריקאי להמשיך לעטות מסכות ולהתחסן.

כ-50 מיליון אמריקנים קיבלו מנת חיסון אחת - המהווים כ-15% מאזרחי ארצות הברית. בערך מחצית מהם כבר קיבלו את מנת החיסון השנייה והגיעו לחסינות מלאה. נגיף הקורונה גבה את חייהם של יותר מחצי מיליון אמריקנים, וכמעט 29 מיליון נדבקים אובחנו עד כה במדינה.