"כוחה של אמריקה נמצא במגוון שלה": נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ביטל היום (שני) את הצו שאוסר על שירות טרנסג'נדרים בצבא האמריקני. לפני כשלוש שנים, חתם הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על הצו, בטענה שהם אינם כשירים מבחינה נפשית – ובכך ביטל את ההחלטה של הנשיא הדמוקרטי לשעבר, ברק אובמה, משנת 2016.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הנשיא ביידן מאמין שזהות מגדרית לא צריכה להיות חסם לשירות צבאי", נכתב בהצהרת הבית הלבן. "כוחה של אמריקה נמצא במגוון שלה". עוד נמסר כי "לאפשר לכל האמריקנים לשרת את מדינתם עדיף וטוב יותר, כיוון שכוח כולל הוא כוח יעיל יותר. במילים פשוטות, זה הדבר הנכון לעשות ואינטרס לאומי שלנו".

ארה"ב תתגבר כוחות באזור? (צילום: רויטרס, חדשות)
חיילים בצבא ארה"ב, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

טראמפ חתם על הצו לביטול שירות הטרנסג'נדרים בצבא במרץ 2018. בתזכיר הצו נכתב כי טרנסג'נדרים בעלי היסטוריה של "דיספוריה מגדרית", מונח שמתאר אי-נוחות, אומללות או מצוקה שחש אדם כתוצאה מהזהות מגדרית או מהמין פיזיולוגי שלו והוגדר על ידי טראמפ כ"כזה הדורש טיפול רפואי, לרבות באמצעות תרופות וניתוח" – אינם כשירים לשרת בצבא.

בשנת 2016, הנשיא הדמוקרטי לשעבר, אובמה, היה לראשון שחתם על צו ואפשר לטרנסג'נדרים לשרת בצבא. על פי הצו של אובמה, טרנסג'נדרים ישרתו באופן גלוי ויקבלו טיפול רפואי בהתאם לצרכיהם.