מטוס בואינג מסוג B737-500 של חברת "Sriwijaya Air" נעלם ארבע דקות אחרי שהמריא משדה התעופה בבירת אינדונזיה, ג'קרטה, כך מדווח באתרים רבים ברחבי העולם. על פי חברת "Flightradar24" המטוס איבד שלושה קילומטרים מגובהו בפחות מדקה לפני שנעלם מהמכ"ם מעל ים ג'אווה. בהמשך מסר חיל הים במדינה כי אותר מקומו של המטוס, ומשלחת החילוץ והחיפוש פועלת במקום. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברויטרס מדווחים כי על טיסה SJ182, שהייתה בדרכה לפונטיאנאק שבצפון-מזרח המדינה, היו יותר מ-50 בני אדם. מחברת התעופה שלה שייך המטוס בן ה-27, נמסר כי בשעה זו האירוע החמור מתוחקר אולם הם לא יכולים לצאת בהצהרות רשמיות לגבי מה קרה למטוס בשל המידע העמום.

סורשמן, בכיר בממשל המקומי, אמר לערוץ טלוויזיה אינדונזי כי דייגים באזור מצאו מה שנראה כמו הריסות של מטוס במים, מצפון לג'קרטה. בערוצים אחרים החלו לשדר תמונות שנראות כמו הריסות גם כן. "מצאנו כבלים, שאריות של ג'ינס וחתיכות של מתכת במים", אמר אחד האנשים שהיו במקום ל-CNN אינדונזיה.

מסלול טיסת בואינג 737 האידונזית
טיסת בואינג 737 האידונזית כפי שמופיעה ברדאר עד רגע היעלמותה

אמש נודע כי חברת בואינג תשלם קנס ופיצויים של יותר מ-2.5 מיליארד דולרים לאחר ששני מטוסים מסוג 737 MAX התרסקו ב-2018 ו-2019, הראשונה התרסקה באינדוזניה. במסגרת התאונות הללו נהרגו 346 נוסעים ואנשי צוות, מה שהוביל לקרקוע עולמי של סוג המטוס הזה ולהסכם עם משרד המשפטים האמריקני במהלכו נקבע כי מאות מליוני דולרים יועברו למשפחות ההרוגים כפיצוי על מות יקיריהם.

מספר ההרוגים מתאונות מטוסים ברחבי העולם עלה באופן דרמטי בשנת 2020, זאת על אף משבר הקורונה שהביא להפחתה של 50% בתנועת המטוסים בגלובוס. בסך הכל בשנה הקודמת עלה מספר הנספים ל-299 ב-40 תאונות שהתרחשו, מתוכן 5 הוגדרו קטלניות. לשם השוואה, ב-2019 התרחשו 86 תאונות, מתוכן 8 הוגדרו קטלניות והביאו למותם של 267 בני אדם. ב-2020 הסיכוי להתרסקות עמד על 1 לכל 3.6 מיליון טיסות.