ירוץ לנשיאות שוב? דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב לשעבר, נשא הלילה (בין ראשון לשני) את נאומו הפומבי הראשון מאז שעזב את הבית הלבן לפני כחודש. במהלך נאומו בוועידת השמרנים (CPAC), רמז טראמפ כי ייתכן שירוץ לנשיאות ארה"ב בפעם ה-3, אחרי שהודיע שלא יקים מפלגה חדשה. חלק נכבד מדבריו הופנה גם נגד ביידן וממשלו, וגם הפעם בחר טראמפ שלא להודות בהפסד בבחירות האחרונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"המסע שהתחלנו רחוק מסיום. התנועה שלנו בראשית דרכה ובסופה של הדרך הזו - ננצח. זהו מאבק על דמותה של אמריקה, גבולותיה וזהותה", אמר טראמפ לקהל המשולהב באורלנדו שבפלורידה. "עוד נהיה גדולים וחזקים משהיינו בעבר. יש לנו את המפלגה הרפובליקנית – לא אקים מפלגה חדשה".

 

 

כאמור, טראמפ תקף את ביידן ארוכות על תפקודו מאז כניסתו לתפקיד. "הימרנו בנושא החיסונים, זה היה הימור. השקענו מיליארדים, קיצצנו בבירוקרטיה ולחצתי על ה-FDA למרות שלא אהבתי אותם בהתחלה", טען הנשיא לשעבר. "בעקבות זאת, היום יש כבר 2 חיסונים ואחד נוסף בדרך (החיסון של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון). ביידן מיישם תוכנית שלנו - והתקשורת לא אומרת את זה. במקום 'אמריקה לפני הכל', המדיניות הפכה להיות 'אמריקה אחרי הכל'".

 

 

השפעתו של טראמפ על המפלגה הרפובליקנית עדיין גדולה, למרות הדרך שבה סיים את כהונתו לפני כחודש. הנשיא לשעבר זוכה להערצה רבה מצדם של מצביעים רפובליקנים בכל הגילים, כשחלקם עדיין תומך בתיאוריית גניבת הבחירות שהובילה לפריצה לקפיטול לפני כחודשיים. כזכור, רק בתחילת החודש זיכה הסנאט את טראמפ מאישום של הסתה למרידה בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול.