אירן מעריכה שהסנקציות האמריקניות יוסרו בקרוב, חרף המחלוקת בין המדינות סביב הניסיונות לשוב אל הסכם הגרעין – כך עולה מדברים שאמר היום (שבת) דובר הממשל האירני עלי רביעי לסוכנות הידיעות הרשמית של אירן. עד כה אף אחת מהמדינות לא הסכימה לעשות את הצעד הראשון בחזרה אל התנאים שנקבעו ב-2015, ובעוד שבטהרן דורשים שקודם יוסרו הסנקציות, בוושינגטון מתעקשים שהאירנים ייסוגו קודם מפעילותם הגרעינית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אנו מעריכים בביטחון שהמגעים הדיפלומטיים יניבו תוצאות חיוביות למרות העימותים הדיפלומטיים", אמר דובר הממשל האירני. "הוויכוחים הם דבר טבעי בדרך בדרך לחזרת הצדדים להתחייבויותיהם, כולל הסרת כל הסנקציות בעתיד הקרוב".

לפני יומיים אישרו בממשל ביידן כי ארה"ב מוכנה לשבת לשיחות עם טהרן ועם יתר המעצמות בנושא חזרה להסכם הגרעין האירני. מקור המעורה בפרטים סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ישראל עודכנה בכך מראש - אך ביידן לא שוחח על כך עם נתניהו בשיחת הטלפון ביניהם

"ארה"ב תשיב בחיוב להזמנה של הנציגות העליונה של האיחוד האירופי להשתתף בפגישה של ה-'P5+1' עם אירן כדי לדון בדרך דיפלומטית לגבי התקדמות בנושא תוכנית הגרעין של אירן", אמר השבוע דובר משרד החוץ נד פרייס. ה-P5+1 הן שש המעצמות שהצטרפו למאמצים הדיפלומטיים בנוגע לתוכנית הגרעין במועצת הביטחון של האו"ם - סין, צרפת, רוסיה, בריטניה, ארצות הברית וגרמניה.