יודח לאחר נשיאותו? משפט ההדחה השני של נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ, יחל בחודש הבא ב-8 בפברואר, זאת במסגרת הסכם שהושג בין הדמוקרטים בסנאט לבין הרפובליקנים. כזכור, הדמוקרטים מאשימים את טראמפ בכך ששילהב את ההמון באירועי האלימות שהתרחשו ב-6 בינואר בגבעת הקפיטול, שבהם נהרגו 5 בני אדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההסכם שנחתם בין הדמוקרטים לרפובליקנים התאפשר בעקבות פשרה שהושגה בין מנהיג המיעוט הרפובליקני, מיץ' מקונל, לבין מנהיג הרוב הדמוקרטי, צ'אק שומר. מקונל ביקש משומר ומהסנאט לדחות את שלב הדיונים עד ליום חמישי הבא, ואף קרא לשומר לדחות את המשפט עצמו לאמצע פברואר בכדי לתת לנשיא לשעבר זמן נוסף להתכונן.

שומר דיבר בסנאט וטען בעד קיום משפט ההדחה: "שמעתי שחלק מעמיתיי הרפובליקנים סבורים שהמשפט יהיה בלתי חוקתי משום שדונלד טראמפ כבר לא מכהן כנשיא, טיעון שהופרך על ידי מאות מומחים למשפט חוקתי. לא יכול להיות שנשיא יכול לבצע פשע כנגד המדינה שלנו ולחמוק מאחריות"

הנציגים הדמוקרטיים בבית הנבחרים יעבירו את ההצבעה לסנאט בשבוע הבא, ואם שני שליש מסך הקולות יצביעו בעד הדחתו של טראמפ -  הדבר עשוי להתממש. עם זאת, חשוב להדגיש כי לפי שעה הסיכויים להדחת טראמפ באשמת "הסתה להתקוממות" בסנאט נמוכים עד אפסיים, למרות שישנם רפובליקנים שהיו שמחים לראות אותו מודח.

כאמור, משפט ההדחה השני שלו יחל כמעט שנה בדיוק לאחר שהסנאט זיכה אותו מהאישום של שימוש לרעה בכוח ושיבוש עבודת הקונגרס. כזכור מקרה זה היה קשור להאשמות שטראמפ לחץ על אנשי ממשל באוקראינה כדי שיעזרו לו להשחיר את דמותם של ג'ו ביידן ובנו.