עדנאן אוקטר ניהל כת שבה ניצל נשים צעירות וקטינות במשך עשרות שנים. הוא קרע אותן ממשפחותיהן בגיל צעיר, ועיצב אותן כחפצו. במקביל הוא כתב ספרי דת, שכללו רעיונות אנטישמיים והכחשת שואה, אך בשלב מסוים הצליח להתחבר עם אנשי הממסד הדתי-יהודי בישראל ועם אישי ציבור מהימין. אלא שלבסוף הוא נעצר בטורקיה, והועמד למשפט שבסופו נגזר עליו עונש דרמטי של 1,074 שנות מאסר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עד לפני זמן לא רב, הממסד בטורקיה של ארדואן אפשר לאוקטר, שכינה את עצמו "הארון יחיא", לפעול ללא הפסקה. הוא ניצל קטינות, היה בעלים של ערוץ טלוויזיה, שבו הרבה להראות את עצמו מוקף באותן נשים, שאותן כינה "חתלתולות". הוא המשיך לגרור אנשים, ובעיקר נערות תמימות, לכת המינית שהוביל.

אנשי ימין רבים התארחו באחוזה שלו באיסטנבול, לאחר שנתלו באמירותיו לקידום אחווה בין-דתית ויותר מכל – ההכרה שנתן בזכותם של יהודים להתפלל בהר הבית. בין אנשי הציבור הבולטים שקשרו עמו קשרים: איוב קרא בהיותו שר, ואיש נאמני הר הבית יהודה גליק – שאף הפגיש בכנסת בין אנשי הדת שלו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו ופוליטיקאים בכירים אחרים בליכוד.

בשנים האחרונות, סר חינו של אוקטר מעיני השליט ארדואן – והוא נעצר. הוא הועמד למשפט בשורה של עבירות מוסר, אבל גם באשמה של סיוע למי שהובילו את ניסיון ההפיכה שנכשל.