"אבא עודד אותי להשתתף בניסוי": קיילב צ'אנג, אמריקני בן 12, משתתף בניסוי של אוניברסיטת דיוק הבודק את יעילות החיסון של פייזר על בני 12 עד 15. הוא סיפר על התהליך והתחושות: "הרגשתי קצת תופעות לוואי כמו כאבי ראש, אבל הם חלפו אחרי כמה ימים", סיפר לרשת CNN. אביו ריצ'רד, רופא ילדים, סיפר מדוע דחף את בנו להשתתף בתהליך: "רציתי שהוא ירגיש שהוא יכול לעשות משהו משמעותי וספציפי במהלך התקופה הזאת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני חושב שבתחילת דצמבר אבא שלי נתן לי מידע על הניסוי ועל איך הוא עובד ועודד אותי להשתתף בזה", סיפר קיילב. "אני מרגיש נורמלי לחלוטין. אחרי שקיבלתי את שתי המנות, הרגשתי קצת תופעות לוואי כמו כאבי ראש, אבל הם חלפו אחרי כמה ימים. חוץ מזה לא היה משהו שהשפיע".

קיילב צ'אנג שהשתתף בניסוי החיסון נגד קורונה על ילדים בני 12 עד 15
קיילב ואביו ריצ'רד

אביו של קיילב, ד"ר ריצ'רד צ'אנג, אמר כי הוא שמח מאוד לשמוע על הניסוי כרופא – אך במיוחד כאבא. "לראות את קלייב מתמודד עם הדברים בזמן המגפה, היה ממש לא קל.  אני ממש רציתי שהוא ירגיש שהוא יכול לעשות משהו ספציפי שישפיע", אמר והסביר: "זה דבר עוצמתי מאוד המגפה הזאת, בטח עבור ילד בן 12".

הוא הוסיף כי "זאת הייתה נראית הזדמנות נהדרת עבורו לעשות משהו ספציפי שיכול להניע את הדברים לכיוון השני. סיפרתי לו על זה ודיברנו על זה במשך יום-יומיים, הוא חשב על זה ודי מהר הוא היה מוכן להצטרף".

"זו הייתה בהחלט הזדמנות נהדרת לעשות משהו חשוב, בתקופה שבה אני כל הזמן בבית עובד על שיעורים מהמחשב. להשתתף בניסוי הזה היה דבר מדהים שיכולתי לעשות כדי לעזור", הוסיף קיילב. "הייתי לחוץ קצת, לא כל כך הבנתי איך החיסון בעצמו עובד, הוא קצת שונה מחיסונים אחרים. אבל אחרי שלמדתי יותר על תופעות הלוואי שיכולות להיות, החלטתי ללכת על זה".