איש רפואה בדנמרק מת מהתפתחות קרישי דם ודימום מוחי לאחר שקיבל את חיסון הקורונה של "אסטרהזניקה", ואיש רפואה נוסף מאושפז ומטופל מסיבה דומה – כך דווח היום (שבת) בסוכנות הידיעות רויטרס. שני המקרים הללו מצטרפים ל-30 מקרים קודמים של התפתחות קרישי דם לאחר קבלת החיסון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום חמישי האחרון הבהירו בסוכנות התרופות האירופית כי לאחר בדיקה שנערכה בעניין נמצא שהחיסון בטוח ויעיל לשימוש – ושיתרונותיו עולים על חסרונותיו. בסקירה שערכה הסוכנות, היא איתרה 30 מקרים של קרישי דם חריגים בקרב אוכלוסייה של 5 מיליון בני אדם במדינות האיחוד האירופי. אנשי הסוכנות המליצו להמשיך ולחסן – ובמקביל דרשו לחדד את הנהלים ולהדגיש בפני המתחסנים את הסכנות האפשריות.

בעקבות האירועים, חלק ממדינות האיחוד האירופי עצרו את השימוש בחיסון של אסטרהזניקה וטרם חידשו אותו. מתוך כוונה לחזק את אמון הציבור בחיסון, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון קיבל אתמול את החיסון של אסטרהזניקה. "לכו להתחסן", ביקש ג'ונסון מהציבור. "זה הדבר הכי טוב לכם, למשפחתכם, ולכולם".

בוריס ג'ונסון מקבל חיסון אסטרהזניקה (צילום: רויטרס)
בוריס ג'ונסון מקבל את החיסון של אסטרהזניקה, אתמול | צילום: רויטרס

בתוך כך, סין הודיעה הבוקר כי היא תקל על כניסת התיירים למדינה - בתנאי שהם יקבלו את החיסון הסיני נגד קורונה. במשרד החוץ הסיני מסרו כי המהלך נועד לחדש את התנועה הבין-לאומית למדינה, אך הדגישו כי גם מטיילים מחוסנים יצטרכו להיכנס לבידוד עם הגעתם.

ברשת CNN דווח כי יותר מעשרים שגרירויות סיניות ברחבי העולם כבר עודכנו לגבי מדיניות קבלת הוויזה לסין, בהן גם השגרירות בארה"ב ובבריטניה - אף על פי שלא משתמשים בהן בחיסון הסיני.