מאז פרוץ משבר הקורונה, מדינות העולם נאלצו לנקוט בצעדים דרסטיים כמו ריחוק חברתי, על מנת למנוע את התפשטות המגפה. מי שנפגעו מכך יותר מכל הן אוכלוסיות בסיכון, כמו הקשישים. סטנלי ומייוויס הארבור, תושבי העיר בולטון שבבריטניה, בשנות ה-80 לחייהם, סבלו מכך במיוחד לאחר שלא היו יכולים להיפגש כלל בשנה האחרונה. עם זאת, השניים זכו להתאחד היום (שבת) בבית האבות שבו שוהה סטנלי, וריגשו את כל הנוכחים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השניים נפגשו בפעם האחרונה בתחילת המשבר בפברואר 2020, בבית האבות אליו עבר סטנלי בעקבות הדרדרות במצבו הבריאותי. עם תחילת הגבלות הקורונה בבריטניה, מייוויס לא יכולה הייתה להגיע ולבקר כמו תמיד, והזוג נאלץ להיפרד לתקופה של קרוב לשנה. בשבועות האחרונים מייוויס נאלצה לעבור לבית האבות בשל מצבה הבריאותי, ולאחר שהשלימה בידוד של שבועיים זכתה להתאחד עם בעלה.

זוג קשישים מבריטניה שהתאחדו לאחר שנה  (צילום: sky news)
סטנלי ומייוויס נפגשים לראשונה לאחר שנה | צילום: sky news

"לא נותרה עין אחת יבשה", סיפרו עובדים בבית האבות, שתיעדו את המפגש המרגש. לאחר שהזוג המאושר לגם יין, העניק סטנלי לאשתו זר פרחים ואמר בהתרגשות: "לא האמנתי למראה עיניי. זה היה כמו חלום". מייוויס לא נותרה אדישה וסיפרה: "שמחתי מאוד לראות את סטנלי, התגעגעתי אליו מאוד. אני לא רוצה להיפרד ממנו שוב, אני מרגישה אבודה בלעדיו".

לאחר שנפגשו, השניים נהנו מארוחה מפוארת בבר של בית האבות, שכללה שלוש מנות, יין ושוקולדים. מה הסוד לזוגיות הארוכה, שהחלה בשנות החמישים? מייוויס סבורה שהתשובה לכך היא פשרות בין בני זוג: "חשוב לדבר על הכול ולפתור יחד את הבעיות".