חדשות טובות: מחלת השפעת כמעט נעלמה בארה"ב - אף על פי שחודש פברואר הוא לרוב השיא של עונת השפעת, מדיווחים במדינה עולה כי השנה התמונה אחרת בניגוד לשנים עברו. נגיף הקורונה אומנם עדיין לא עזב אותנו, אך לפחות יש בשורה חיובית אחרת. מומחים הסבירו כי הגבלות הקורונה והריחוק החברתי הם שהובילו לירידה בתחלואת השפעת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מה הוביל לכך? מומחים ששוחחו עם רשת CNN, סבורים כי לאמצעים שמשמשים להפחתת התפשטות הקורונה יש חלק ניכר בכך. עטיית המסכות, הריחוק החברתי והלימודים מרחוק משמעותיים במניעת ההידבקות בשפעת, כך על פי המומחים.

גם המספרים מדברים בעד עצמם. עד כה דיווחו אנשי ה-CDC (המרכז האמריקני לבקרת מחלות ולמניעתן) על מקרה מוות אחד של ילד שחלה בשפעת השנה - זאת לעומת 92 מקרי מוות, שעליהם דווח באותו החודש בשנה שעברה.

"יש רופאים שאומרים שהם אפילו הפסיקו לשלוח דגימות לבדיקה, מכיוון שהם לא חושבים שיש שפעת. עם זאת, מעבדות רבות משתמשות בשיטה, שפותחה על ידי CDC, כדי לבדוק דגימות לאיתור נגיף הקורונה ושפעת", אמרה לינט ברמר, אפידמיולוגית בחטיבת השפעת של ה-CDC, לרשת CNN.

לדברי ברמר, יותר מ-190 מיליון מנות חיסון נגד השפעת חולקו בארה"ב העונה, אך קשה למדוד את יעילות החיסון. "מספר המקרים עד כה נמוך עד כדי כך שקשה לבצע את החישוב השנתי. אין מספיק נתונים", הוסיפה.