מאפיונר איטלקי שברח מחיי הפשע באיטליה נתפס השבוע באופן חריג במיוחד. הוא הצליח לברוח מהמשטרה האיטלקית ולבסס חיים שקטים בקאריביים – אך טעות קטנה ולא אופיינית הביאה לתפיסתו. המאפיונר נהג לאחרונה לפרסם סרטוני בישול ביוטיוב כשפניו מכוסות, אלא שזרועו המקועקעת נותרה גלויה – וסייעה למשטרה לזהות אותו ולהביא למעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המאפיונר, מרק פרן קלוד ביארט בן ה-53, יליד רומא, ניסה כנראה לחזור למוטב, והחל לנהל חיים שקטים בבוקה צ'יקה שברפובליקה הדומיניקנית. את האלימות והפשע שהיו מנת חלקו כשהיה חלק מארגון Ndrangheta, החליף באומנות הבישול האיטלקי שלמד בבית. בקהילה האיטלקית ברפובליקה הדומיניקנית כינו אותו "האיטלקי השקט" והכירו אותו בזכות המסעדה האיטלקית שפתח עם אישתו.

בסרטוני הבישול שפרסם, הוא נזהר שלא להראות את פניו המבוקשים לחובבי הבישול האיטלקי ברחבי העולם, אך את הקעקועים על גופו הוא טעה וחשף, והם אלה שהסגירו אותו והובילו למעצרו. על פי הודעת המשטרה, הוא נעצר ונשלח באזיקים בטיסה למילאנו ובדרכו לעמוד לדין. ביארט מבוקש מאז 2014 בשל הברחת כמויות מסחריות של קוקאין להולנד.

המלחמה של המשטרה האיטלקית בארגון הפשע

ביארט הוא לא היחיד שנתפס לאחרונה. פרנצ'סקו פלה מאותו הארגון שחי במנוסה כבר 14 שנים, נתפס במרפאה בפורטוגל שם טופל וזוהה אחרי שחלה בקורונה. פלה נחשב לאחד המבוקשים המסוכנים יותר מארגוני הפשע האיטלקי, דמות מובילה במשפחות הפשע של חבל קלבריה ואחראי למבצעי רצח של אויבים עסקיים בלי לפסוח על חפים מפשע.

המאפפיונר האיטלקי שנצפס בגלל טעות קריטית
פרנצ'סקו פלה, המאפיונר שנתפס

פלה, שבחר לעצמו כנמלט את השם צ'יצ'ו פקיסטאן, מואשם בין השאר באחריות לרצח בנו ואשתו של אחד ממתנגדיו ובניסיון חיסול של משפחת הפשע האיטלקית. שני המעצרים האלה התבצעו במסגרת מבצע שהחל השנה של משטרת איטליה והאינטרפול נגד ארגון Ndrangheta.

ארגון Ndrangheta הפך לארגון הפשע הגדול באיטליה אחרי שהמשטרה האיטלקית נלחמה במאפיה הסיציליאנית המוכרת "קוזה נוסטרה". הארגון המתחזק מגיע מאזור הדרום האיטלקי הפרוע, מזרחית לנאפולי - בקצה ה"מגף".