התבטאות מפויסת כלפי ישראל - מה"סביבה" הכי קרובה של נשיא המדינה השכנה: הבת של נשיא לבנון השמיעה אמירות חריגות ושוחרות שלום. קלודין עאון, ראשת הוועדה הלאומית לקידום מעמד האישה, טוענת שצריך הסכם שלום עם ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון טלוויזיוני אמרה: "אני חיה במדינה שיש בה חופש ביטוי, אני חושבת. אני יכולה להביע את דעתי: לאף זה לא הגיוני - מה, נחיה במלחמה לנצח? לא רק מלחמה עם ישראל, גם מלחמה בינינו". אביה, הנשיא מישל עאון, הוא בעל בריתו של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה.

גם בריאיון וגם בציוצים בטוויטר בתו של הנשיא מדברת בזכות שלום עם ישראל. לדבריה, אם ייפתרו כל הבעיות - גם בעיית הפליטים הפלסטינים וגם שרטוט קו הגבול, גז נפט ונושאים נוספים - לא מן הנמנע שנחתום הסכם שלום עם ישראל. "מעבר לכך – אין לי עימות אידאולוגי עם אף אחד. יש לי בעיה מדינית פוליטית, לא יותר מזה", הבהירה.

נשיא לבנון מישל עאון (צילום: Sakchai Lalit | AP)
נשיא לבנון, מישל עאון | צילום: Sakchai Lalit | AP

בימים כתיקונם דבריה היו דברי כפירה: בלבנון, כשנפגשים עם ישראלי, עלולים להיכנס לכלא לפי החוק, ויש אנשים שמייעצים לה שלא לישון בשקט. עם זאת, אמירותיה מתכתבות עם דברים שאמר לפני חודשיים אביה, מישל עאון, שלפיהם הוא לא פוסל הסכם שלום עם ישראל.

מדובר בעמדה מעניינת ומפתיעה בעיקר כי עאון הוא אחד מבעלי הברית הקרובים ביותר של נסראללה. בתקופה זו יושבות משלחות מלבנון וישראל כדי לשרטט את קו הגבול הימי, וזה קורה באישור שקט מחיזבאללה. חוסר הגינוי מצד נסראללה מפתיע מצד אחד, אך מדובר באותו נסראללה שבקריצת עין מאשר ללבנונים - בגלל המצוקה הכלכלית הקשה - לשבת עם ישראל ולשרטט את קו הגבול הימי מחדש, דבר שלא הסכים לו במשך שנים רבות.