מהבית הלבן - לבית החולים: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שאובחן כחיובי לנגיף הקורונה, פונה הלילה (בין שישי לשבת) במסוק לבית החולים הצבאי "וולטר ריד" במרילנד, כ"אמצעי זהירות למקרה שמצבו יחמיר" - כך נמסר מהבית הלבן. שעות לאחר שאובחן כחולה, טראמפ החל לגלות תסמינים של חום ותשישות, אך לפי רופאיו שומר על מצב רוח טוב. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רופאיו של טראמפ מדווחים שמצבו הבריאותי טוב ושהוא לא נזקק להנשמה. הנשיא החל בטיפול בתרופה רמדסיביר, שהוכחה כיעילה נגד קורונה כבר בגל הראשון שהחל בישראל בסוף חודש פברואר האחרון. מספר שעות לאחר שטראמפ הגיע לבית החולים וולטר ריד הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הכל הולך טוב, אני חושב. תודה לכולכם!".

 
התרופה הראשונית שבה טופל הנשיא האמריקני מיוצרת על ידי חברת "רג'נון", ולפי רופא הבית של רשת CNN דר סנג'אי גופטה, מדובר בטיפול חדשני שמסייע בחיזוק המערכת החיסונית של חולים. בהודעת הבית הלבן נכתב כי טראמפ קיבל מנה של 8 גרם וכי הטיפול עבר בהצלחה ללא סיבוכים כלשהם. עוד דווח כי הנשיא נטל גם תרופות אחרות וביניהן זינק, ויטמין די, פימוטידין, מלטונין ואספירין. רעייתו של הנשיא, מלאניה, סובלת משיעול קל ומכאבי ראש. שאר בני משפחתו של הנשיא נבדקו גם הם - ויצאו שליליים.

הנשיא צייץ סרטון לפני שפונה לבית החולים: "תודה לכולכם על התמיכה"

לפני שעזב את הבית הלבן, צייץ הנשיא טראמפ סרטון קצר בחשבון הטוויטר שלו, בו ביקש להודות לכל הציבור שתמך בו והתפלל לרפואתו: "אני רוצה להודות לכולם על התמיכה האדירה, אני הולך לבית החולים וולטר ריד, ואני חושב ששלומי מאוד טוב. בכל זאת, אנחנו רוצים לוודא שכל הדברים בסדר. הגברת הראשונה מרגישה טוב, תודה לכולכם אני לא אשכח את זה לעולם". זה היה הציוץ הראשון של טראמפ מאז הודיע שנדבק בנגיף.

 

 

בנו של נשיא ארה"ב, אריק טראמפ, הביע אופטימיות באשר למצבו של אביו: "דונלד טראמפ הוא לוחם אמיתי. הוא יילחם בקורונה באותו הכוח והנחישות שבהם הוא משתמש כשהוא נלחם למען ארה"ב בכל יום. אני מבקש מכם להצטרף אליי בתפילות להחלמתו. מעולם לא הייתי גאה יותר באדם כלשהו על מה שהוא היה צריך לסבול". בנוסף, גם קים ג'ונג און, מנהיג קוריאה הצפונית, שלח איגרת החלמה מהירה לדונלד טראמפ ומלניה.

 

במקביל לדיווח על מצבו של הנשיא האמריקני, נאם היריב הדמוקרטי ג'ו ביידן באירוע בחירות במישיגן, כשהוא עוטה מסכה על פניו, ואמר שמשעות הבוקר הוא הספיק לעבור שתי בדיקות קורונה. "שולח תפילות להחלמת הנשיא ורעייתו", אמר. בנאומו ביקש מהאמריקנים להתייחס ברצינות לנגיף ולהקשיב להנחיות המדענים. "עטו מסכה על פניכם, היא תגן עליגם ועל סביבתכם". בדבריו ביידן לא הטיח כלל ביקורת בנשיא טראמפ ולמעשה לא אמר אף לא מילה שלילית אחת על התנהלותו.

המתמודד הדמוקרטי לנשיאות ביידן (צילום: רויטרס)
ביידן השבוע, האם ההידבקות של טראמפ תסלול את דרכו לבית הלבן? | צילום: רויטרס

אמש פרסם לראשונה ה"ניו יורק טיימס" את הידיעה בדבר הידבקותם של הנשיא האמריקני והגברת הראשונה בנגיף הקורונה, לאחר שטראמפ חווה תסמינים קלים של המחלה. עוד פורסם כי טראמפ נראה "רדום" באירוע התרמה שהשתתף בו ביום חמישי האחרון - שבו הוא בא במגע עם יותר מ-100 אנשים. גורמים בכירים בממשל האמריקני דנו באפשרות שיפנה לאומה האמריקנית בהודעה מוקלטת - כך שאזרחי המדינה יוכלו לראות שהוא מתפקד ושהממשל לא נפגע.  אפשרות זו נראית מוטלת בספק בצל הדיווחים על פינויו לבית החולים.