מפגינים מהקהילה החרדית בברוקלין שבניו יורק נאספו הלילה (בין רביעי לחמישי) כדי למחות נגד ההגבלות שהטיל ראש העיר על תפילות בבתי הכנסת. המשטרה חסמה כבישים ורחובות בשל המחאה. אירוע חריג אירע במהלך הלילה כאשר עיתונאי חרדי הותקף באלימות ונחבט בראשו. מדובר בלילה השני ברציפות שבו נערכות הפגנות חרדים נגד הגבלות הקורונה בניו יורק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הערב התחיל דווקא בהפגנה רגועה יחסית שבמסגרתה המוחים קראו קריאות בעד טראמפ, ולא נרשמו אירועים אלימים. משטרת ניו יורק הסכימה לחסום בתחילת הערב את השדרה ה-13, וכשהמחאות התחממו היא חסמה רחובות נוספים.

אלא שבשלב מסוים הותקף העיתונאי החרדי יעקב קורנבלוך. הוא העיד שנחבט בראשו בזמן שהמון רודף אחריו, תוקף אותו, וקורא לו "נאצי" ו"היטלר". קורנבלוך טען שמי שארגן את המתקפה עליו הוא הפוליטיקאי החרדי השי טישלר, שגם ארגן את המחאות הללו בשני הלילות האחרונים.

"הותקפתי באכזריות, נפגעתי בראש וקהל זועם של מאות מחברי הקהילה בעט בי תוך כדי הוא צועק לי נאצי והיטלר", טען קורנבלוך. "השי טישלר זיהה אותי והורה לי קהל לרדוף אחרי ברחוב". טישלר אף תועד בעצמו צועק לעבר קורנבלוך "מויסר". אחד המפגינים אמר לאחר האירוע: "יש לו מזל שהוא עוד בחיים"!

גם בלילה שלפני כן אירעה הפגנת חרדים נגד ההגבלות. גם אז הותקף איש תקשורת, צלם יהודי שניסה לתעד את האירוע. שלשום ראש העיר ניו יורק החליט על ההגבלות בתפילות, ובקהילה האורתודוקסית זעמו. אחד התושבים אמר: "אנחנו לא האנשים היחידים בניו-יורק עם קורונה".