עיתון הבילד הגרמני, מהעיתונים הגדולים במדינה, חשף הבוקר (רביעי) כי מאחורי הפגיעה בבית הכנסת של הקהילה היהודית בעיר אסן שאירעה בשישי האחרון, במהלכה הושלכה אבן לעבר בית הכנסת בעיר, עומד גבר בן 37, אירני במקור, המוכר למשטרה. במהלך החקירה הודעה החשוד במעשיו, אך לא ציין מניע לפעולה.

האירוע תועד במצלמות האבטחה: האיש נצפה מפטרל באזור ולאחר מכן השליך את האבן לעבר חלון משרדו של הרב. בקהילה טענו כי החשוד חיפש אחר אנשים בתוך המבנה בדקות שקדמו לכך. העמקה במצלמות המעקב גילתה כי כבר ב-14 בנובמבר השליך החשוד אבן לעבר חלון בית הכנסת, אך לא הצליח לסדוק אותו והאירוע הסתיים ללא נזק או נפגעים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השלכת בלוק לעבר בית כנסת בגרמניה (צילום: מצלמות אבטחה)
האלמוני שתועד עם האבן | צילום: מצלמות אבטחה

"יום שישי בצהריים, ישבתי בחדר האחורי של בית הכנסת", שחזר הרב שמואל אהרונוב, רבה הראשי של העיר ושליח חב"ד המקומי. "לפתע שמעתי פיצוץ גדול. תחילה חשבתי שזה מגיע מהרחוב וכשניגשתי לחלון ראיתי שכל החלון מנופץ. מיד ניגשתי למאבטחים הניצבים במקום דרך קבע, שבדקו מיד במצלמות האבטחה וראו שהיה זה אדם לא מזוהה עוטה מסכה על פניו שהגיע עם בלוק גדול וזרק אותו בחוזקה לעבר בית הכנסת".

עוד הביע הרב דאגה: "לולא החלונות היו ממוגני ירי היה מתרחש אסון גדול. כמובן שכל זה דווח למשטרה המקומית שבאו ובדקו את מצלמות האבטחה. להפתעת המאבטחים, תוך כדי הבדיקה הם גילו שבשבת שעברה בשעת התפילה היה מקרה דומה כשהגיע אדם בלתי מזוהה והטיח בלוק גדול לעבר חלון בית הכנסת מהצד השני. במקרה הראשון החלון לא התנפץ ולכן לא גילו את זה עד אתמול".

עוד הוסיף הרב והשליח באזור: "כמובן שכל חברי הקהילה, השקטה בדרך כלל, מזועזעים כולם לנוכח גילויי האנטישמיות שהתגלו ומצפים שהרשויות יחקרו וימצאו את מי שעומד מאחורי המקרה ולהשיב את השקט והביטחון לחברי הקהילה". הרב ציין: "הידיעה שמבצעי המקרה מסתובבים חופשי מטרידה מאוד".