כבר חודשים שרבים בעולם ממתינים לסוף המגפה גם כדי ליהנות מאתרי התיירות שיש למדינות רבות להציע. ג'ס טאקאימה, אזרח יפני, זכה לבקר לבדו באחד מאתרי התיירות המבוקשים בעולם – מאצ'ו פיצ'ו שבפרו. הוא נתקע בעיר סמוכה לאתר במהלך הסגר, ולאחר 7 חודשים במדינה החליט להגיש בקשה מיוחדת להיכנס לאתר למרות שהוא נסגר. להפתעתו ממשלת פרו נעתרה לבקשתו, והוא מצא את עצמו מטייל לבדו באחד המקומות המרהיבים בעולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טאקאימה הגיע כבר בחודש מרץ לעיירה אגואס קליינטס ששוכנת במורדות האתר. הוא קנה כרטיסים לאתר הארכיאולוגי, אלא שבדיוק אז הוא נסגר למבקרים, וטאקאימה מצא את עצמו תקוע בעיירה שבפרו במשך חודשים במהלך הסגר, למרות שתכנן לשהות בה רק כמה ימים בלבד.

התייר היפני הגיש בקשה מיוחדת וביקש להיכנס לאתר. במחווה של רצון טוב, החליטו בפרו לאפשר לו להיכנס לפני שכל תייר אחר נכנס אליו מאז הסגר. טאקאימה טייל בעיר ההיסטורית יחד עם מנהל הפארק והודה על המחווה החמה. "זה כל כך מדהים, תודה!", אמר בווידיאו שצולם במהלך ביקורו באתר.

"הוא הגיע לפרו עם החלום להיכנס למאצ'ו פיצ'ו", אמר שר התרבות של פרו אלחנדרו ניירה במסיבת עיתונאים מקוונת. "האזרח היפני נכנס יחד עם מנהל הפארק שלנו כדי שהוא יוכל לעשות זאת לפני שיחזור לארצו".

ניירה הוסיף כי האתר ייפתח לתיירות חוץ במהלך חודש נובמבר, אבל לא ציין תאריך מסוים. בכל מקרה, גם כשייפתח, האתר יוכל לפעול ב-30% תפוסה בלבד לנוכח הגבלות הקורונה.