2 בני אדם נהרגו ולפחות 25 נעדרים בסופה האדירה בשם "אלכס" שמכה בימים אלה בדרום צרפת ובצפון איטליה. בתיעודים מאזורי הסופה ניתן לראות כי הנזקים שנגרמו כתוצאה מהרוחות, הגשמים, הסחף והמפולות פשוט עצומים. "יותר מ-100 בתים נהרסו או נסחפו, וכך גם הכבישים", אמר ראש העיר של ניס לאחר שטס במסוק מעל העיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מספר כפרים סמוכים לעיר ניס ספגו נזקים קשים וראש העיר תיאר את ההצפות כ"גרועות ביותר שהוא זוכר בחייו". בצפון איטליה, כבישים וגשרים נסחפו ונמחו בזרם האדיר לאחר שההצפות עלו על גדותם. בפיימונטה באיטליה, הגישה למספר כפרים נחסמה לאחר שהכבישים ניזוקו באופן חמור מהגשמים. מאות עובדי חילוץ נשלחו למקום על מנת לסייע לתושבים.

אחד הקורבנות באיטליה הוא כבאי והשני הוא גבר בשנות ה-30 לחייו שנסחף עם רכבו לנהר. 17 בני אדם נעדרים באיטליה לאחר הגשמים העזים שהכו במהלך הלילה, ביניהם גם קבוצה של 4 מטיילים מגרמניה שיצאו לשביל בהרים ומאז נעלמו עקבותיהם. 8 נוספים נעדרים בצרפת.  

השירות המטרואלוגי של צרפת מסר כי בחלק מהמקומות ירדו 450 מ"מ של גשם, כמות ששווה לארבעה חודשי גשם בתקופה זו של השנה. הרוחות שתועדו בין יום חמישי לשישי נעו במהירות של 180 קמ"ש.