כוחות של משמרות המהפכה האירנים תפסו מיכלית נפט השייכת לפנמה - כך דווח היום באירן. המיכלית הכילה 300 אלף ליטרים של דלק, עשרת אנשי הצוות ששהו על הספינה נעצרו ע"י הכוח. מקרה דומה התרחש ביולי 2019, אז עצרו כוחות של משמרות המהפכה האירנים מיכלית נפט נוספת השייכת לפנמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באירן, שבה מחירי הדלק נמוכים ביותר, נלחמים בהברחת דלקים ביבשה למדינות שכנות ולמדינות המפרץ דרך הים. ההערכה במדינה היא ש-10 מיליון ליטרים של דלק מוברחים מהמדינה בכל יום.  

ביולי לפני שנה וחצי משמרות המהפכה האירניות הודיעו כי הן עצרו מכלית נפט ששטה במפרץ הפרסי כשעליה כמיליון ליטר נפט ו-12 חברי צוות. הודעה זו הגיעה לאחר הניסיון האירני הכושל לעצור מכלית בריטית שבוע לפני, ובהמשך לתפיסת המכלית האירנית על ידי בריטניה.

על פי דיווח בטלוויזיה האירנית, חיל הים האירני הגיע לסייע למכלית הזרה, לאחר שנשלחו ממנה אותות מצוקה. "אירן הגיעה לגרור את כלי השיט לאחר ששלח אותות מצוקה, ולאחר מכן עצרו אותו עם צו מבית המשפט, משום שנמצא עליו נפט מוברח", צוטטו משמרות המהפכה.

על פי ההודעה האירנית מאשתקד, על כלי השיט נמצאו כמיליון ליטרים של נפט מוברח שהוסתרו בכ-6,200 חביות. מחיר הנפט עלה בכ-1% לאחר ההודעה האירנית.