הנשיא טראמפ עבר בדיקה ונמצא שלילי לקורונה כך הודיע הלילה (בין שני לשלישי) רופאו האישי, ד"ר שון קונלי. במקביל, טראמפ המשיך במסע קמפיין הבחירות שלו והצהיר בפניו תומכיו בפלורידה: "אני מרגיש כל כך חזק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בנוגע לבדיקות הקורונה האחרונות של הנשיא, אני יכול לעדכן אתכם שהוא נבדק ויצא שלילי מספר ימים רצופים", כתב רופאו האישי של טראמפ. לדבריו, הבדיקות נעשו באמצעות מכשיר BinaxNOW שמספק בדיקות מהירות. ד"ר קונלי לא ציין באילו ימים הנשיא נבדק, וכן לא התייחס לכך שהמכשיר שבאמצעותו נעשתה הבדיקה לעיתים מספק תוצאות לא מדויקות, כך על פי מומחים.

ד"ר שון קונלי, רופאו האישי של הנשיא טראמפ (צילום: Reuters)
ד"ר שון קונלי | צילום: Reuters

טראמפ, בן ה-74, נכנס בימים אלה לתקופה של שלושה שבועות עמוסים ביותר. כנראה כדי לפצות על אותם ימים אבודים בהם היה מאושפז וחולה. הנשיא השתתף כבר הלילה בעצרת תמיכה באורלנדו שבפלורידה, ובדרכו לעצרת, הוא עלה למטוס האייר פורס 1 ללא מסכה. מספר שעות לאחר מכן הוא הצהיר בפני תומכיו כי מבלי להיות בטוח באופן ודאי, הוא כעת מרגיש חסין מהידבקות נוספת בקורונה.

"אני מרגיש כל כך חזק", אמר טראמפ בנאומו. "אני אכנס לכאן, אני אנשק כל אחד מהקהל. אני אנשק את הבחורים ואת הנשים היפות - אני פשוט אתן לכל אחד נשיקה אחת גדולה".