"השודד במסכה" חזר לפעול - ובאמריקה מבוהלים: קשה מאוד לפספס אותו כשהוא יוצא לשדוד עוד סניף בנק – וכשתראו איך הוא נראה, תעדיפו שלא להיתקל בו לעולם. אחרי שנתיים שבהן נעלם באורח מסתורי, מי שזכה לכינוי "השודד הגבוה מדי", שב לפעול בכמה מדינות באמריקה – ולמעשה, שב לזרוע פחד בציבור. ככה זה כשהגובה שלך הוא מעל שני מטרים והתחביב שלך הוא לצאת ולשדוד בנקים, כשאתה עוטה מסכות האלווין מפחידות.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ב-FBI מעריכים שהשודד הענק עם החיבה למסכות, שדד כבר 16 סניפי בנק בדרום וצפון קרוליינה וטנסי ב-11 השנים האחרונות, ואחרי שנתיים שבהן לא ראו אותו יותר, הוא הכה שוב בחודש שעבר – כך דיווחה רשת החדשות ABC. "אנחנו מקווים שמישהו יכול לתת לנו קצה חוט כלשהו בנוגע לזהותו, לפני שיהיה מאוחר מדי ומישהו ייפגע", אמר דובר הבולשת האמריקנית בצפון קרוליינה, שם נראה השודד המאיים בפעם האחרונה.

השודד תועד במצלמות האבטחה של סניף בנק בעיר אטובה שבמדינה, כשהוא עוטה מסיכת גולגולת וכשהוא חמוש. אופן הפעולה של "השודד הגבוה מדי" די דומה: הוא נוהג להיכנס במהירות לסניף, לכוון אקדח בדרך כלל לעבר העובדים במקום – ולפעמים הוא נוהג לזנק מעל לדלפק ואומר לעובדים להשתטח על הרצפה, בזמן שהוא מעמיס את הדולרים.  

שודד בנקים סדרתי בארצות הברית (צילום: FBI)
"השודד הגבוה מדי" בפעולה | צילום: FBI

ב-FBI מעריכים שמדובר בגבר לבן בשנות ה-40 לחייו, ושלמרות המסכה שהוא מקפיד לעטות, נראה שיש דרך לזהות אותו: "יש משהו מזוהה בצורה שבה הוא מתהלך", אמר נציג הבולשת, "נראה שהוא צולע ברגלו הימנית, וזה משפיע על אופן ההליכה שלו". בבולשת מקווים לזהותו גם הודות לקול העמוק שלו ובאמצעות הבגדים השונים שלבש במקרי השוד השונים.

גם אם יצליחו בסופו של דבר לזהות את השודד, מה שהחוקרים עדיין מתקשים להבין הוא מדוע הוא נעלם לתקופה כל כך ארוכה. הפעם האחרונה בה תועד שודד בנק לפני ההיעלמות הייתה בפרנקלין שבטנסי בינואר 2019 – עד שנצפה שוב בחודש שעבר בצפון קרוליינה. או שבחר להפסיק עם המעשים מרצון לזמן מה או שייתכן שבזמן הזה הוא ריצה עונש מאסר.