ארצות הברית רשמה היום (שבת) שיא חדש במספר הנדבקים מקורונה. במהלך 24 השעות האחרונות אובחנו למעלה מ-100 אלף חולי קורונה חדשים לעומת יום קודם לכן, אז אובחנו 91,000 חולים. במהלך השבוע האחרון, כמעט בכל יום, נשבר שיא חדש בארצות הברית. במהלך יום חמישי האחרון מתו בארה"ב יותר מ-1,000 חולי קורונה. בכך, ארצות הברית מתמקמת במקום הראשון במספר החולים אחרי שעקפה את שיא הנדבקים היומי בהודו שעמד על 97,894 חולים חדשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השיא החדש נרשם 4 ימים בלבד לפני פתיחת הקלפיות בארצות הברית. מגפת הקורונה גבתה את חייהם של למעלה מ-230,000 אמריקנים והמספר העצום הזה, יחד עם שיאי הנדבקים עשויים לפגוע אנושות בקמפיין הבחירות של הנשיא טראמפ.

קורונה בניו יורק (צילום: רויטרס)
הקורונה בניו יורק | צילום: רויטרס

על פי הנתונים שהגיעו לסוכנות הידיעות רויטרס - במהלך יום שישי, ארצות הברית הגיעה למספר הנדבקים הכללי הגבוה ביותר מפרוץ המגפה: 9 מיליון. מדובר בכמעט 3% מכלל האוכלוסייה בארצות הברית.

עד כה, 31 מדינות בארה"ב קבעו שיאים שליליים במספר חולי הקורונה. בין המדינות בהן נקבע השיא נמצאות גם חמש מדינות שעשויות להכריע את הבחירות: אוהיו, מישיגן, צפון קרולינה, פנסילבניה וויסקונסין. במהלך יום חמישי שני המועמדים לנשיאות ערכו עצרות תמיכה בפלורידה והציגו גישות שונות כלפי המחלה.

הנתונים העגומים במדינה מראים כי מכל 10,000 אמריקנים נדבקים 272 בני אדם ומתים כשבעה. לעומת זאת באירופה 127 בני אדם נדבקים בקורונה מכל 10,000, ו-4 ימותו. "בתי החולים שלנו לא יכולים לעמוד בקצב ההדבקה", אמר מושל יוטה, גארי הרברט. "מגיע לאזרחים שלנו להבין את המצב הקשה שבו שרויה המדינה".

מספרה בימי קורונה, ג'ורג'יה, ארה"ב (צילום: reuters)
מספרה בארה"ב, בימי הקורונה | צילום: reuters

אשיש ג'הא, דיקן בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בראון ברוד איילנד, הסביר כי בארה"ב הבדיקות לא מתקיימות כראוי וזה ניכר מכך שהמחלה מתפרצת באזורים שונים והיא לא ממוקדת. "ההתפרצות בארה"ב היא מהגדולות ביותר ברחבי העולם", הסביר. "אנחנו כבר עשרה חודשים בתוך המחלה וארצות הברית עדיין לא מוכנה".