בזמן שביממה האחרונה הועלו לא מעט דיווחים סותרים לגבי העצות שקיבל הנשיא טראמפ מקרוביו כדוגמת אשתו מלאניה ובעלה של בתו ויועצו הקרוב ג'ארד קושנר, לפנות בוקר (שני) דיווח אחד הכתבים הבכירים ברשת CNN כי הפעם קושנר, רודי ג'וליאני ויועץ נוסף דוחקים בטראמפ לקיים עצרות ברחבי המדינה הקוראות לספירה חוזרת של הקולות. במקביל, בזמן שבמחנה של טראמפ מתלוננים על ההצבעות המרובות שנעשו בדואר עקב מגפת הקורונה, הלילה ארה"ב חצתה את הרף העגום של 10 מיליון נדבקים בקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מקורות המקורבים לנשיא סיפרו לי שג'ארד קושנר, רודי ג'וליאני ויועץ הקמפיין של טראמפ, ג'ייסון מילר, דוחקים בו לקיים עצרות ברחבי ארה"ב שידחפו לספירה חוזרת של הקולות", כתב ג'ייק טאפר מ-CNN. מנגד, הוא ציין כי מקורביו של טראמפ, דייוויד בוסי וראש הסגל של הבית הלבן מרק מדו, דוחקים בטראמפ לעשות ההפך ולהודות בהפסדו בבחירות.

עוד הוסיף טאפר כי המקורות שלו אמרו לו שכל הסיפור נועד להרגיע את האגו של טראמפ וכדי לשמש את קושנר, ג'וליאני ומילר בעתיד.

טראמפ וחתנו קושנר (צילום: רויטרס, חדשות)
לא מעט דיווחים סותרים לגבי העצות שלו. קושנר וטראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

יותר מ-10 מיליון נדבקו בקורונה בארה"ב

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, מספר חולי הקורונה בארה"ב חצה הלילה רף עגום נוסף והאומה האמריקנית הפכה למדינה הראשונה עם 10 מיליון חולים מאומתים - כחמישית ממספר הנדבקים בעולם שהגיע הלילה לציון דרך של 50 מיליון.

בעשרת הימים האחרונים דווח בארה"ב על כמיליון נדבקים חדשים בסך הכול, המספר הרב ביותר של נדבקים מפרוץ המגפה לפני 293 ימים. בשבת דיווחו על מספר שיא של 131,420 נדבקים ביממה אחת. בארבעה ימים בשבוע האחרון מספר הנדבקים שם מנה יותר ממאה אלף.

יותר מ-237 אלף אמריקנים מתו מנגיף הקורונה. על פי נתוני רויטרס, 1 מכל 11 אנשים שמתים מהנגיף ברחבי העולם הוא אמריקני. מומחי בריאות אומרים כי מספר מקרי המוות מזנק בדרך כלל כ-6-4 שבועות לאחר הזינוק בהדבקות.

הנשיא הנבחר ג'ו ביידן, שביקר לא מעט במהלך הקמפיין שלו את מדיניות טראמפ בכל הנוגע להתמודדות עם המגפה, הודיע כי נושא זה יהיה בראש סדר העדיפויות שלו. במהלך היממה הקרובה יכריז ביידן על כוח משימה שימונה בינואר כשייכנס לתפקידו, ומטרת הצוות תהיה כמובן עצירת התפשטות המגפה.