בעקבות ההחלטה של ממשלת יוון להטיל על המדינה סגר מלא – צוות המשל"ט במשרד הבריאות שבוחן את המדינות האדומות הודיע הבוקר (חמישי) כי מסתמן שיוון לא תיכלל יותר ברשימת המדינות הירוקות. המדינה הפופולרית בקרב הישראלים צפויה להיכנס לרשימת הערים האדומות ביום שהרשימה תתעדכן - ב-10 בנובמבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההחלטה הרשמית על יוון תתקבל בהמשך השבוע והודעה מסודרת תתפרסם לציבור רק לאחר חתימת מנכ"ל משרד הבריאות על הצו. במשרד הבריאות ממליצים לציבור ולמי שצפוי לטוס ליוון לעקוב אחר ההודעות של ממשלת יוון והתקשורת היוונית לגבי הצעדים שהממשלה נוקטת למיגור מגפת הקורונה.

גם בקפריסין חלה עלייה במספר חולי הקורונה וגורמים בכירים במשרד הבריאות הדגישו: "התחלואה בקפריסין מדאיגה גם כן וכנראה שתהפוך לאדומה. ההחלטה הסופית תתקבל במהלך השבוע הבא".

בתחילת השבוע הממשלה ביוון החליטה על סגר בחלקים מהמדינה ובהם בסלוניקי, בה נמצאים מאות ישראלים. חברות התעופה אל על וישראייר הודיעו כי כל הטיסות לשבועיים הקרובים מבוטלות. יוני כהנא הוא אחד מהנופשים הישראלים ששרויים במצב של חוסר ודאות בסלוניקי ובשיחה עם N12 הוא סיפר: "אומרים שהטיסות מתבטלות, מנסים להגיע לארץ - אולי דרך אתונה".

"הודיעו שמחר בשש בבוקר יש סגר בשדות התעופה", הוסיף יוני. "אנחנו כרגע מול חברות התעופה, לבדוק להעביר את הטיסה דרך אתונה. אומנם זו נסיעה ארוכה יותר, אבל אם אין ברירה נעשה את זה. אומרים שכנראה הטיסות מתבטלות מפה".