תיאוריות רבות התפרסמו על מה שקרה ברגעי החיסול של המדען האירני הבכיר מוחסן פח'ריזאדה, כולל שימוש באמצעי ירייה אוטומטיים והפצצה מהאוויר על ידי מל"ט. בריאיון ראשון שהעניק הלילה (בין שישי לשבת) בנו של המדען האירני, הוא הכחיש את הטענות שעולות בפרסומי המשטר באירן והבהיר: "זו הייתה זירת מלחמה, אבי נהרג מירי של 4-5 כדורים". לדבריו, אימו, אשתו של פח'ריזאדה, הייתה גם היא ברכב ולא נפגעה כלל.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי דברי בנו של פח'ריזאדה, אביו נהרג מירי של שכירי חרב מטווח קצר. "לא מדובר היה בפעולת טרור פשוטה", אמר. "הזירה הייתה נראית כמו זירת מלחמה. יריות נורו מטווח קצר מאוד, 4-5 מטרים בלבד".

לדבריו, אימו ישבה ברכב ליד פח'ריזאדה אך לא נפגעה כלל מהירי, מה שלטענתו מבהיר שמדובר בפעולת חיסול מדויקת מקרוב. בנוסף, הוא הבהיר כי להבנתו אביו כמה לא היה בין החיים כשפונה מהזירה לבית החולים.

חיסול מוחסן פחריזאדה (צילום: רויטרס, שי פרנקו)
אשתו הייתה ברכב? זירת החיסול | צילום: רויטרס, שי פרנקו

בנו של המדען האירני הוסיף: "צוות האבטחה שלו הזהיר אותו באותו יום מאיומים, ואף ייעץ לו לא לבצע את הנסיעה. אבי סירב בגלל שהייתה לו פגישה חשובה והוא היה אמור לקיים הרצאה בפני סטודנטים. הוא התעקש לחזור לטהרן באותו יום".

"מדען הגרעין פח'ריזאדה חוסל על ידי כלי נשק ישראליים"

הטלוויזיה הממלכתית באירן פרסמה ביום שני ממצאים חדשים מחקירת חיסולו של המדען האירני מוחסן פח'ריזאדה. לטענת האירנים, ראיות שנמצאו בזירה מצביעות על כך שהמתנקשים עשו שימוש באמצעי לחימה ישראליים.

הטענות באירן לממצאים חדשים בזירה באים לאחר שפרסמו כלי תקשורת במדינה את תמונות ארבעת המעורבים לכאורה בחיסולו של המדען האירני מוחסן פח'ריזאדה. על פי הדיווחים, גורמי המודיעין במדינה הפיצו את הפרופילים לכל המלונות באירן בטענה שהם מעורבים בחיסול שהתבצע בלב טהרן ביום שישי האחרון. הממשל האירני פועל לשים את ידו על הארבעה, במטרה להגיע לקצה חוט מסוים.