בעוד שמדינות רבות בעולם דורשות מהנוסעים שמגיעים אליהן לבצע בדיקות קורונה, צמח לו שוק שחור שמספק בדיקת קורונה שלילית לכל דורש. השיטה על פיה פועלים חלק מבלדרי הבדיקות: מעבירים את הבדיקה השלילית המקורית ופשוט משנים את השם של הנבדק ותאריך הלידה. "אתה מוריד את המסמך במייל, משנה את זה ומדפיס מחדש", סיפר אדם שעשה זאת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גל התחלואה השלישי שמתפשט בעולם גורם לאנשים רבים לעשות כל מה שהם יכולים כדי להיכנס למדינת היעד שהם רוצים להגיע אליה. כך למשל באנגליה אדם שהיה חייב לטוס לפקיסטן "למקרה חירום" סיפר איך הוא פשוט לקח את בדיקת הקורונה השלילית של חברו, שינה את הפרטים והציג אותה בשדה התעופה כאילו היא שלו.

"אתה בקלות יכול להשיג בדיקה שלילית, לשנות את השם ותאריך הלידה", סיפר אותו אדם שנסע לפקיסטן בניגוד להנחיות הבריאות בבריטניה ובמדינת היעד. "אתה מוריד את המסמך במייל, משנה את מה שצריך ומדפיס מחדש. קשה להיכנס לפקיסטן עכשיו אם אתה לא עובד חיוני או שיש לך מקרה חירום, רק אנשים שמקבלים בדיקה יכולים להיכנס".

בדיקת חום לנוסעים בסין (צילום: Novikova_Irina, ShutterStock)
בדיקות חום לנוסעים בסין | צילום: Novikova_Irina, ShutterStock

יעד נוסף באירופה שנמצא במוקד השוק המתפתח הזה הוא צרפת, שם בשבוע שעבר נעצרו שבעה בני אדם בחשד לזיוף בדיקות קורונה שליליות בשדה התעופה שארל דה גול. התחנות המקומיות דיווחו כי החשודים, שזהותם לא נחשפה, גבו 360 דולר לכל בדיקה מזוייפת. הרשויות במקום איתרו את אחד החשודים בזמן שעלה לטיסה לאתיופיה בזכות הבדיקה. כעת, הם צפויים לעונש של עד חמש שנות מאסר אם יורשעו במעשים.

ולא רק באירופה, גם בדרום אמריקה מרימה את ראשה התופעה המדאיגה. הרשויות בברזיל עצרו ארבעה תיירים בחשד שהציגו בדיקות קורונה מזוייפות. הארבעה ביקשו להגיע לשרשרת איים במדינה, אזור שבו דורשים בטרם ההגעה להציג בדיקה שלילית לנגיף.