מגזין "טיים" בחר בנשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן וסגניתו קמלה האריס כאנשי שנת 2020. עורך המגזין הסביר כי הם "הראו שהכוחות של אמפתיה חזקים יותר מאלה של הפירוד והפיצול". על הנשיא הנבחר נכתב כי "היה לו חזון, הוא קבע את הטון ועמד במטרה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"עבור שינוי הסיפור האמריקני, עבור כך שהראו שהכוחות של אמפתיה חזקים יותר מאלה של הפירוד והפיצול", נימק עורך המגזין אדוארד פלזנטל את הבחירה, "עבור זה שחלקו חזון של ריפוי בעולם שמתאבל, ג'ו ביידן וקמלה האריס הם אנשי השנה של מגזין 'טיים'".

"לביידן היה חזון, הוא קבע את הטון ועמד במטרה", נכתב במגזין "טיים", "הוא גם הכיר במה שהוא לא יכול להציע בעצמו, מה שאדם לבן בן 78 לעולם לא יוכל לספק: שינוי בן דורי, נקודת מבט מחודשת והתגלמות של המגוון האמריקני. עבור זה הוא היה זקוק לקמלה האריס, סנטורית מקליפורניה, פרקליטת מחוז לשעבר, בת למהגרים".

ג'ו ביידן וקמלה האריס (צילום: שי פרנקו,רויטרס)
גו' ביידן וקמלה האריס | צילום: שי פרנקו,רויטרס

מגזין "טיים" בוחר מדי שנה דמות, קבוצה או אישיות המשפיעים ביותר של השנה מבחינתו. בחלק מהשנים נבחרו גם רעיונות ומושגים שונים. המסורת החלה בשנת 1927 ובשנת 1999 נבחר אלברט איינשטיין לאיש המאה של המגזין. 

ביידן והאריס זכו בבחירות שהתקיימו בארה"ב לפני כחודש והביסו את הנשיא המכהן דונלד טראמפ. ביידן זכה ל-306 אלקטורים, שהיוו 51.4% מהקולות לעומת 232 של טראמפ עם 46.9% מהקולות. הנשיא המכהן טראמפ לא מוכן להודות עד היום בהפסדו. השבעתו של הנשיא הנבחר ביידן תתקיים ב-20 בינואר.