התרסקות לעיני המצלמות: אב הטיפוס של סטארשיפ, משגר רב שימושי של חברת SpaceX שבבעלותו של המיליארדר אילון מאסק, המריא הלילה (בין רביעי לחמישי) לגובה של כ-12.5 קילומטרים, נחת – והתפוצץ. ההתרסקות אירעה במהלך ניסוי שנערך במתקני החברה בטקסס ובדק את יכולות הנחיתה של הסטארשיפ. מאסק לא התרגש, ובירך על התוצאות: "השגנו את כל הנתונים שאנחנו צריכים". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לאחר שהמריא מעלה במשך מספר דקות והגיע עד לגובה של 8 מיילים, משגר הסטארשיפ שקיבל את השם SN8 החל לצנוח מטה לקראת נחיתה, ונראה כי הכול עובד על פי התכנית. השיגור היה נקי, וכך גם היציבות והצניחה האופקית. אולם מספר דקות מאוחר יותר, כשהמשגר ניסה לחזור למצב אנכי, דברים החלו להשתבש. הסטארשיפ הגיע אל משטח הנחיתה במהירות גבוהה מדי - והתנפץ לרסיסים.

צפו בתיעוד:

משגר הסטארשיפ במהלך ההמראה (צילום: שי פרנקו,רויטרס)
משגר הסטארשיפ במהלך ההמראה | צילום: שי פרנקו,רויטרס

עוד לפני הטיסה הזהיר המיליארדר אילון מאסק מפני תקלות אפשריות, וביקש להנמיך ציפיות. למרות ההתרסקות, אמר מאסק כי הוא שמח מתוצאות הניסוי: "השגנו את כל הנתונים שאנחנו צריכים", כתב בציוץ בטוויטר מיד אחרי הטיסה והוסיף: "מאדים, הנה אנחנו באים!".

דגם הסטארשיפ שהתרסק הוא מודל ראשוני של חברת SpaceX, המתנשא לגובה של כמעט 50 מטרים. מטרתו היא להגיע לחלל ושם לשגר את החללית שהוא נושא. אחר כך, המשגר ישוב וינחת על כדור הארץ, ויהיה מוכן לשימוש נוסף. החזון של מאסק, הוא להצליח לשגר את הסטארשיפ לירח ואף למאדים - ולמרות הסיום הדרמטי של הניסוי הנוכחי, נראה שזהו רק עוד צעד לעבר הגשמת חזונו של מאסק.

אב הטיפוס של הסטארשיפ ברגעי ההמראה (צילום: שי פרנקו,רויטרס)
אב הטיפוס של הסטארשיפ ברגעי ההמראה | צילום: שי פרנקו,רויטרס