ועדת פרס הנובל בשטוקהולם החליטה אתמול (שני) להעניק את הפרס בכלכלה לחוקרים האמריקנים פול מילגרום ורוברט ווילסון. אלא ששעת ההודעה על הפרס בשוודיה היא בסביבות צהריי היום - אמצע הלילה בארה"ב - וחברי הוועדה לא הצליחו לאתר את מילגרום לבשר לו על הזכיה. הם ביקשו משותפו לזכיה ווילסון שגר בסמיכות אליו, שיגש לביתו ויעיר אותו. מצלמת הפעמון קלטה את העדכון על הזכיה, בתיעוד מקסים של רגע מרגש בחייו של החוקר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מסתבר שאישתו של מילגרום נמצאת בשטוקהולם, שוודיה. היא קבלה התראה לנייד שמישהו מתקרב לדלת, וצפתה בשידור ישיר בעדכון של בעלה על הזכיה על ידי השכנים - שרק מבקשים שיענה לטלפון. ווילסון הקיש בדלת וצלצל בפעמון עד שמילגרום ענה לו. "פול? זה בוב ווילסון, זכית בפרס נובל", אמר ווילסון. "הם מנסים להשיג אותך אבל הם לא מצליחים". אשתו של ווילסון הוסיפה: "נתנו להם את הטלפון" מילגרום הנרגש ענה: "וואו, אוקיי אוקיי". 

פול מילגרום ורוברט ווילסון זכו בפרס על מחקרם בתחום תורת המכרזים והמצאת מכירות פומביות חדשות. "מכירות פומביות נמצאות בכל מקום ומשפיעות על חיי היום-יום שלנו", נימקה ועדת הפרס את הבחירה. "הזוכים במדעי הכלכלה השנה שיפרו את תאורית המכירות הפומביות, והמציאו פורמטים חדשים של מכירות פומביות, מה שמועיל למוכרים, לקונים ולמשלמי מיסים ברחבי העולם".