מדינה ערבית נוספת בדרך לנורמליזציה עם ישראל, מכה קשה נוספת לפלסטינים: בניגוד לברכות בישראל ובארצות הברית מהתחממות היחסים בין ישראל למרוקו, מי שאינם מרוצים מההתפתחות הזו הם כמובן הפלסטינים שחשים נבגדים - בפעם הרביעית בתוך ארבעה חודשים, בהם נחתמו הסכמים בין ישראל למדינות ערביות נוספות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתגובה להודעת טראמפ על ההסכם בין ישראל למרוקו, אומרים הפלסטינים כי "ההסכם הזה איננו מקובל" וכי הוא "מעודד את ישראל להמשיך ולהפר את זכויות הפלסטינים". בחמאס הגדירו את המהלך כ"טעות פוליטית" של המרוקאים - ומדובר בתגובה עדינה יחסית בהשוואה לתגובות שהיו על ההסכם עם האמירויות. 

בקרב הפלסטינים שוררות תחושות של הלם, בגידה ונטישה - תחושות ששבו ועלו הערב בעקבות ההודעה על ההסכם עם מרוקו - וייתכן שישובו ויעלו בקרוב, זאת לאור העובדה שבתקופה האחרונה מתקיימות שיחות נוספות מתחת לרדאר עם מדינות מוסלמיות נוספות באפריקה ובאסיה. 

מלך מרוקו (צילום:  Carlos Alvarez/Getty Images)
ניסה "לרכך" את המכה. מלך מרוקו, מוחמד השישי | צילום: Carlos Alvarez/Getty Images

מלך מרוקו, מוחמד השישי, ניסה לרכך את המכה - ומיהר לשוחח עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, והביע בפניו את מחויבותה של מדינתו ליישום פתרון שתי המדינות.  בהנהגה הפלסטינית תוהים איזו אסטרטגיה לאמץ לאחר שהקונספציה שלהם, לפיה מדינות ערב יסרבו לנרמל את יחסיהן עם ישראל לפני שתיפתר הסוגיה הפלסטינית, קרסה מול עיניהם מאז חתם ההסכם עם איחוד האמירויות.

ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד שתייה, אמר כי עקב כישלון גישת "הפלסטינים תחילה - נורמליזציה עם ישראל לאחר מכן", מעתה ההתמקדות תהיה בדמוגרפיה. לדבריו, אם ישראל תסכים לפתרון שתי המדינות - מה טוב, ואם לא ותהיה כאן מדינה אחת - הפלסטינים יהיו בה רוב לבסוף.