שבועות לפני האישור הצפוי של החיסון לקורונה, ארה"ב שוב רושמת היום (חמישי) שיא במספר המתים ביממה אחת. כתוצאה מסיבוכי הנגיף מתו 2,760 בני אדם. במקביל, בעוד שהאמריקנים רשמו בשבוע האחרון ממוצע של 150 אלף מאומתים חדשים מדי יום, בתי החולים מדווחים על עלייה דרמטית במספר המאושפזים שהגיע גם הוא לשיא של כל הזמנים – יותר ממאה אלף בני אדם, קרוב ל-7,000 מהם מונשמים.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הסיבה המרכזית לעלייה המשמעותית בתחלואה הוא חג ההודיה שחל בדיוק לפני שבוע, ב-26 בנובמבר, בנוסף לעלייה שגם ככה נרשמה בשבועות שלפני החג. בתוך כך, מספר המאושפזים בבתי החולים יותר מהוכפל מאז הגיע לשיאים חדשים בתחילת חודש נובמבר, וכעת כאמור עבר את רף ה-100 אלף, 20 אלף מתוכם מאושפזים במחלקות טיפול נמרץ, ו-6,855 מהם מונשמים. בתי חולים רבים ברחבי ארה"ב מדווחים על מחסור חמור במיטות כתוצאה מהעלייה בתחלואה.

בתוך כך, ד"ר רוברט רדפילד, ראש המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב, אמר אמש כי החורף הקרוב צפוי להיות אחד הקשים שידעה המדינה. "המציאות היא שדצמבר, ינואר ופברואר הולכים להיות זמנים קשים. אני למעשה מאמין שהם הולכים להיות הזמנים הקשים ביותר בהיסטוריה של מערכת הבריאות הציבורית של ארה"ב".

הקורונה בארה"ב (צילום: רויטרס)
חדר מתים בהארלם, ניו יורק | צילום: רויטרס

במהלך ישיבה שערך הנשיא הנבחר ג'ו ביידן עם בעלי עסקים קטנים שנפגעו אנושות כתוצאה מהקורונה הכלכלית בארה"ב, אמר כי "אני לא רוצה להפחיד אף אחד, אבל תבינו את העובדות – ככל הנראה רבע מיליון בני אדם נוספים צפויים למות עד ינואר. קריסמס הולך להיות הרבה יותר קשה (מחג ההודיה)". על פי ההערכות, ייקחו לפחות שבועיים עד שיבינו בארה"ב באופן מלא את התפשטות הנגיף כתוצאה מהחג, ועל כן צפויה להיות עלייה נוספת בתחלואה.