המרוץ לחיסון: חברת התרופות פייזר מתכננת להתחיל השבוע לבדוק את חיסון הקורונה הניסיוני שלה בילדים בני 12 ומעלה, כך דווח הלילה (בין שלישי לרביעי) ברשת CNN. מדובר בפעם הראשונה שניסוי של חיסון קורונה נבדק על ילדים בארצות הברית. בפייזר טוענים כי כל עוד יינתן להם אישור רגולטורי, הם יוכלו להפיק עד 100 מיליון מנות חיסון עד סוף שנת 2020.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השבוע כבר התחסנו במסגרת הניסוי נערים בני 16 ו-17, ובהמשך יתחסנו גם ילדים בני 12 עד 15, כך על פי ד"ר רוברט פרנק, מנהל מרכז מחקר החיסון בבית החולים שבסינסינטי. פרנק הוסיף כי יותר מ-90 בני אדם אנשים הגיבו למודעה המחפשת מתנדבים להרשמת בני נוער לניסוי.

החברה אישרה השבוע באתר האינטרנט שלה שקיבלה אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקני לכלול בניסוי ילדים עד גיל 12. "אנחנו באמת חושבים שחיסון לילדים ומתבגרים יהיה מרכיב קריטי בשליטה על התפשטות הנגיף", אמר פרנק בראיון לרשת CNN.

"אני חושב שאחד הדברים שחשוב לזכור הוא שלמרות ששיעור התמותה בקרב ילדים שחולים בקורונה הוא נמוך יותר מאשר אצל מבוגרים, הוא לא אפס", אמר וציין כי למעלה מחצי מיליון ילדים אובחנו כחולים בנגיף בארצות הברית. "זה לא מחלה שלא קיימת אצל ילדים". הוא הוסיף גם כי ילדים עלולים לפתח מחלות קשות וגם למות מהקורונה, ואין שום דרך לחזות למי מהם זה יקרה. הם גם יכולים להדביק אנשים אחרים ופגיעים יותר. 

פייזר, אחת מארבע החברות בארה"ב שנמצאות בשלב הניסויים הקליניים, אומרת כי רשמה כבר קרוב ל-38,000 מתנדבים לניסוי. יותר מ-31,000 מהם, קיבלו את הזריקה השנייה מתוך שתי הזריקות במסגרת הניסוי.

פייזר פיתחה את שתי מנות החיסון שהיא בודקת יחד עם חברת התרופות הגרמנית ביון-טק. באתר האינטרנט של פייזר נכתב כי "אם יתקבל אישור רגולטורי, החברות מצפות לייצר ברחבי העולם עד 100 מיליון מנות עד סוף 2020 ואולי 1.3 מיליארד מנות עד סוף 2021".