סערה בעולם הבידור במצרים: כבר כמה ימים שמצרים נמצאת במהלכה של סערה תרבותית, והכול "בזכות" רקדנית בטן אחת העונה לשם – לורדיאנה. הרקדנית האלמונית שהגיעה למצרים מברזיל לפני שנים אחדות, הפכה ברגע אחד לאחת מהכוכבות המדוברות במדינה. סרטון קצר שהעלתה לרשת האינסטגרם בו רואים אותה רוקדת זכה למאות אלפי צפיות בתוך שעות, והפך אותה למפורסמת בכל רחבי מצרים – ולאו דווקא בצורה חיובית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"יש לנו דברים כל כך יפים במצרים חוץ מהרקדנית הזו", אמר אחד מהכתבים בטלוויזיה המצרית השבוע בתגובה לתגובות סביב אותו הסרטון שהתפרסם. "רק אתמול התגלה אוצר באתר העתיקות בסקארה שבכל העולם לא מפסיקים לדבר עליו – ואצלנו מתעסקים בדבר הזה?".

בנוסף לטענה בדבר פגיעה בתרבות המצרית, גם בארגוני הנשים החליטו לצאת נגד התופעה המחפיצה בכל הכוח. "אני מאמינה שהגברים האלו מעולם לא התייחסו לנשים כאל בני אדם", הסבירה סבאח חודייר, פעילה חברתית לקידום מעמד האישה במצרים. "מלמדים אותם להתייחס אלינו כאל חפצים בעקבות כל התוויות שעליהן הם גדלים, לפיהם נשים הן כמו סוכריות, נשים הן כמו יהלומים, נשים הן כמו מכוניות".

ברוח תנועת #MeToo ובעקבות סדרה של מעשי אונס ואלימות נגד נשים שנחשפה לאחרונה, פעילות מצריות מעודדות את פרסומן של עדויות של נשים שהותקפו – דרך הפייסבוק. התופעה הזו מראה עד כמה האווירה במצרים נפיצה בימים האלו, ברמה כזו שרקדנית בטן אחת מברזיל מצליחה להטריף מדינה שלמה – ובחוץ עדיין יש קורונה.