המשרד של הגברת הראשונה מלניה טראמפ, פרסם הערב (שלישי) כיצד מתנהל אגף המגורים בבית הלבן מאז חודש מרס עת פרצה מגפת הקורונה, ובמיוחד מאז שהיא והנשיא נדבקו בנגיף. על פי ההודעה אנשי צוות שנמצאים במגע ישיר עם בני הזוג נבדקים פעם ביום (היתר פעם ב-48 שעות), עוטים מסכות בכל עת ומקבלים אמצעי מיגון אישיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההודעה המפורטת כוללת את הצעדים השונים שנקטו באגף המגורים בבית הלבן שכללו בין היתר "חיטוי ברמה של בית חולים", קיום של סדנאות בהן יוכלו עובדים להביע את דאגותיהם ופחדיהם מהנגיף וצמצום משמעותי של אנשי הצוות שנדרשים להגיע למקום.

על פי ההודעה מטעם לשכת הגברת הראשונה, בנוסף להתקנת פילטרים ואמצעי חיטוי בבית הלבן, מערכות דומות הותקנו גם בבתיהם של כל העובדים של המעון הרשמי. על פי ההודעה, בניגוד לעמדה הרשמית בבית הלבן, באגף המגורים נדרשו כלל העובדים לעטות מסכות כבר בתחילת חודש אפריל. בתוך כך, הערב דווח שעוד שני עובדים בבית הלבן נדבקו גם הם בנגיף.

במהלך הלילה האחרון (בין שני לשלישי) הנשיא טראמפ, שנדבק לפני מספר ימים בנגיף הקורונה, שוחרר מבית החולים הצבאי ושב לבית הלבן. למרות הטענות הרשמיות בבית הלבן לפיהן הנשיא מרגיש טוב וללא סימפטומים, בסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות נראה טראמפ כשהוא מתקשה לנשום.

הערב צייץ הנשיא שהוא מרגיש מצוין ושהוא כבר מביט לעבר העימות הנשיאותי שצפוי להתקיים בשבוע הבא בפלורידה. רופאו האישי של הנשיא עדכן גם הוא הערב שהנשיא חש בטוב וכי רמות החמצן בגופו תקינות לחלוטין.