עוד עסקת נשק במזרח התיכון: כיממה אחרי חשיפת הסכם הנורמליזציה בין ישראל ומרוקו, ממשל טראמפ הודיע אמש (שישי) לקונגרס האמריקני על כוונתו לקדם עסקת נשק מול מרוקו - המוערכת בכמיליארד דולר. בסוכנות הידיעות רויטרס מדווחים כי בארה"ב כבר חושבים על היום שאחרי החתימה, ויודעים כי אישורו הסופי של המהלך תלוי בקונגרס - שאינו צפוי להתנגד לפרטי העסקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי פרטי העסקה שפורסמו עד כה, ארה"ב תמכור מספר דגמי מל"טים בעלי מערכות ירי וניווט מתקדמות, בנוסף לטילים מדוייקים וכלי נשק נוספים. בדומה לעסקת מטוסי מטוסי  F-35 שנחתמה מול איחוד האמירויות, גם עסקה זו עשויה להשפיע על מאזן הכוחות באזור המזרח התיכון.

בתוך כך, גורמים מדיניים בישראל אמרו אמש כי לא מדובר בהכרח בהסכם הנורמליזציה האחרון עד עזיבתו של נשיא ארצות הברית היוצא דונלד טראמפ את הבית הלבן, וכי מדינות נוספות צפויות לחתום עם ישראל בקרוב על הסכמים דומים. אותם הגורמים מאשרים גם כי סעודיה נטלה חלק בקידום ההסכם בין ישראל ומרוקו.

כראייה לכך, בסעודיה לא נשארו אדישים להסכם ההיסטורי, כשאפילו העיתון ששייך למשפחת המלוכה הסעודית ערך את השער הראשי שלו לכבוד ההסכם בין ישראל ומרוקו ויורש העצר הסעודי בירך על המהלך. בישראל אומרים כי ייתכן מאוד שבקרוב גם ערב הסעודית, למרות חוסר שביעות הרצון מההדלפה על הפגישה שנערכה בין נתניהו ליורש העצר בן סלמאן, תצטרף גם היא למהלך.

בישראל תוהים האם לאחר עזיבתו של טראמפ, מחליפו ביידן ירצה להמשיך באותה הדרך של כינון יחסים בין ישראל למדינות ערביות, או אולי דווקא להתמקד בפלסטינים, שחשים נבגדים לאחר הפעם הרביעית בתוך ארבעה חודשים שבה נחתם הסכם בין ישראל למדינה ערבית.