ממשלת סינגפור הודיעה כי היא מציעה מענק ילודה חד-פעמי לאזרחי המדינה, אם יבחרו להביא ילדים בזמן מגפת הקורונה. סינגפור היא אחת המדינות עם שיעור הילודה מהנמוכים בעולם, והתוכנית הזו מצטרפת לשלל תוכניות לעידוד ילודה, שהמדינה מציעה לאזרחיה ומקדמת כבר שנים רבות. הנג סווי קיט, סגן ראש ממשלת סינגפור, נימק את המהלך ואמר כי אזרחים רבים חוששים ממצבם הכלכלי ומכך שהם מחוסרי עבודה: "לכן החלטנו להעניק את התמריץ החד-פעמי הזה. גילינו שהורים רבים דחו את הרצון להביא ילד בגלל ההשלכות של הקורונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה מובן לחלוטין, במיוחד בזמן שההורים חסרי ודאות לגבי עתידם הכלכלי", הוסיף הנג. "המענק החד-פעמי הזה יסייע לזוגות שמפוחדים מעתידם הכלכלי להפוך להורים". סגן ראש הממשלה לא נקב בסכום שיוענק.

סופר סינגפור (צילום: AP)
חוששים למצבם הכלכלי | צילום: AP

מערכת הבריאות בסינגפור התמודדה בהצלחה רבה מול המגפה והיא אחת המדינות עם שיעור תחלואת הקורונה מהנמוכים ביותר בעולם. אך לצד ההצלחה הבריאותית, הכלכלה חטפה מכה רצינית והיא שרויה כעת במיתון קשה. המשבר הכלכלי גרם לזוגות צעירים רבים לשקול האם להביא כעת ילדים ולכן הממשלה גיבשה את היוזמה הזו.

שיעור הילודה הנמוך בסינגפור עומד כעת על 1.14 לידות לאישה. כדי לקיים אכלוס טבעי במדינה הקטנטנה, נשים סינגפוריות צריכות ללדת בממוצע 2.1 ילדים. סינגפור מנסה להפוך את המגמה הזו כבר משנות ה-80, עם קמפיינים לעידוד ילודה ושלל תוכניות המציעות תמריצים כלכליים והטבות כלכליות כדי לעצור את השפל בתחום הילודה.