סוכנים ישראלים התנקשו בחייו של מספר 2 באל-קאעידה לפני 3 חודשים בטהרן - לבקשת ארה"ב. כך דווח הלילה (בין שישי לשבת) בניו יורק טיימס. אל-קאעידה, ארה"ב או ישראל עדיין לא הכריזו בפומבי על החיסול, באירן הכחישו הבוקר את הדיווח. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גורמי מודיעין רשמיים בארה"ב אישרו כי מספר 2 בארגון הטרור אל-קאעידה - עבדאללה אחמד עבדאללה - שהואשם בהיותו אחד המוחות שתכננו את ההתקפות הקטלניות על שגרירויות ארה"ב באפריקה ב-1998, נהרג בטהרן לפני שלושה חודשים.

עבדאללה אחמד עבדאללה, אשר מוכר תחת "שם המלחמה" שלו אבו מוחמד אל-מסרי, נורה ברחובות טהרן על ידי שני מתנקשים על אופנוע ב-7 באוגוסט, יום השנה להתקפות על השגרירויות באפריקה. הוא נהרג יחד עם בתו מרים, אלמנתו של בנו של אוסאמה בן לאדן - חמזה בן לאדן.

באירן כאמור הכחישו את הידיעה, ובהודעה שהוציא משרד החוץ האירני נכתב: "מפעם לפעם, וושינגטון ותל אביב מנסות לקשור את אירן לקבוצות כמו אל-קאעידה. הן עושות זאת על ידי שקרים והדלפת מידע כוזב לתקשורת – כדי להימנע מלקיחת אחריות על פשעים של קבוצות טרור באזור".

איימן א-זוואהירי, מנהיג אלקאעידה (צילום: AP)
מנהיג אל קעידה איימן אל-זוואהרי | צילום: AP
חזמה בן לאדן  (צילום: צילום מסך מתוך youtube)
בן לאדן ובנו חזמה שהיה נשוי לבתו של הבכיר שחוסל | צילום: צילום מסך מתוך youtube

על פי הדיווח מארבעה גורמים רשמיים לניו יורק טיימס, התקיפה בוצעה על ידי סוכנים ישראליים בהוראת ארצות הברית. לא ברור איזה תפקיד מילאה ארצות הברית, שעקבה אחר תנועותיהם של אל מסרי ופעילי אל-קאעידה אחרים באירן במשך שנים. באל-קאעידה לא הודיעו על מותו של אחד המנהיגים הבכירים שלהם, בכירים אירניים העלימו את המקרה, ואף מדינה לא קיבלה אחריות בפומבי על כך.