המשלחת הממשלתית הראשונה של ממלכת בחריין נחתה היום (רביעי) בישראל לאחר שהגיעה ממנאמה, בפעם הראשונה בהיסטוריה. בראש המשלחת עומד שר החוץ של בחריין, עבד אללטיף אלזיאני, לקראת פגישה משולשת עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו וראש הממשלה נתניהו במעון בירושלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שר החוץ אשכנזי קיבל את פני המשלחת מבחריין שהגיעה לישראל בטיסה ראשונה של גולף אייר - החברה הבחריינית. הטיסה קיבלה את הסימון GF972 כמחווה לקידומת הטלפון של ישראל. המשלחת יוצאת מנמל התעופה בן גוריון לירושלים.

שר החוץ אשכנזי מקבל את שר החוץ מבחריין (צילום: משרד החוץ בחריין)
שר החוץ אשכנזי מקבל את שר החוץ מבחריין | צילום: משרד החוץ בחריין
גבי אשכנזי ושר החוץ הבחרייני (צילום: מירי שמעונוביץ , משרד החוץ)
אשכנזי ושר החוץ הבחרייני | צילום: מירי שמעונוביץ , משרד החוץ

שר החוץ של ממלכת בחריין נחת בצוהריים בישראל, בפעם הראשונה מאז כינון היחסים הרשמיים עליהם נחתם במסמך ההבנות בבית הלבן. עבד אללטיף אלזיאני מבקר בפעם הראשונה בארץ וצפוי להגיע קודם לבית הנשיא בירושלים לפגישה עם נשיא המדינה ריבלין. השניים צפויים לשאת הצהרות משותפות ואז לקיים פגישה מדינית.

 

 

כשעה וחצי לאחר מכן, שר החוץ של בחריין יעבור למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. שם יתכנס לפגישה משולשת עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו, שנוחת היום גם הוא בישראל, וכן עם ראש הממשלה נתניהו. לאחר מכן ישראל ובחריין צפויים לחתום על מזכר הבנות בתחום התעופה.

נתניהו, טראמפ, הסכם שלום, בחריין, איחוד האמירויות, ישראל
חתימת ההסכם מול בחריין והאמירויות, ארכיון

בהמשך לוח הזמנים, לאחר החתימה על מזכר ההבנות, צפויים השלושה להתכנס שוב לפגישה משולשת במלון המלך דוד בירושלים. לאחר מכן תתקיים פגישה בארבע עיניים בין ראש הממשלה נתניהו לשר החוץ של בחריין עבד אללטיף אלזיאני.