חלום ישן שמתגשם: לאחר ההכרזה על כינון יחסים בין ישראל למרוקו, המדינה הצפון-אפריקנית צפויה להיפתח לתיירים ישראלים באופן רשמי. עם פרסום החדשות על כינון יחסים דיפלומטיים מלאים בין שתי המדינות, באל על בירכו והודיעו כי יחלו בקרוב לבחון הפעלת טיסות ישירות לקזבלנקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בישראייר ברכו גם כן והודיעו כי יפעילו טיסה יומית בשלב בראשון בין שתי המדינות, ו-25 טיסות שבועיות ב-2021. אלי סירקיס, מנכ"ל ישראייר, אמר: "אין ספק שזה שינוי מדהים של מפת הנתיבים במזרח התיכון – גיים צ'יינג'ר עבור התעופה הישראלית". יוסי סאפין, מדריך טיולים במרוקו, אמר: "נס קרה בחג הזה, ואנחנו נשמח מאוד מאוד מאוד לראות אתכם במרוקו, הארץ הכי יפה בעולם".

מרוקו מחכה לישראלים  (צילום: N12)
מרוקו נפתחת אל הישראלים: בית כנסת במדינה | צילום: N12

מרוקו השוכנת בקצה הצפון-מערבי של יבשת אפריקה היא יעד אטרקטיבי ומעניין לתייר הישראלי. יש בה נוף מיוחד, קברי צדיקים - ומתקיימים בה טיולים מאורגנים. קזבלנקה ומרקש הן רק חלק מיעדי החובה לביקור ולעומת דובאי - המחייה במרוקו זולה משמעותית. מים, לדוגמה, יעלו 3 שקלים - והמלונות זולים יחסית.

מרוקו מחכה לישראלים  (צילום: N12)
יוסי סאפין, מדריך טיולים במרוקו: "נס קרה בחג הזה" | צילום: N12

אבל רגע לפני שטסים למרוקו, ישנם כמה דברים שכדאי לדעת. מרוקו עוד מוגדרת כמדינה אדומה ועד שתהפוך לירוקה - התייר הישראלי יידרש לשהות בבידוד בחזרה ממנה. בנוסף, הישראלים יצטרכו להצטייד בוויזה או בדרכון זר על מנת להיכנס אל המדינה. הנפקת ויזה תעלה בין 35 ועד ל-60 דולרים.