הוול סטריט ג'ורנל מדווח הלילה (בין ראשון לשני) כי נשיא ארה"ב טראמפ קיבל תוצאה חיובית ראשונית בבדיקת קורונה כבר במהלך יום חמישי האחרון - אך הסתיר אותה מהציבור ואף מיועציו. כשהתראיין ביום חמישי בערב אמר כי הוא "ממתין לתוצאות הבדיקה" - ורק ב-1 בלילה צייץ שנדבק. עוד דווח כי טראמפ הורה ליועצים שנדבקו להסתיר זאת ו"לא לגלות על כך לאיש". מידע הוסתר אף מעובדי הממשל - ובכך נמנע מהם לדעת האם נחשפו לחולים מאומתים. בינתיים, הנשיא יצא הלילה מבית החולים להודות לתומכיו, בזמן שעדיין לא החלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום חמישי בוצעה לנשיא טראמפ בדיקת קורונה מהירה שחזרה עם תשובה חיובית - אך הוא בחר להסתיר זאת, עד שהתקבלה תוצאה חיובית נוספת. במהלך היום התראיין טראמפ לפוקס ניוז וטען כי הוא ממתין לתוצאותיה של בדיקת הקורונה, מבלי לחשוף את התוצאה החיובית שכבר קיבל.

"אני אקבל את תוצאות הבדיקה הלילה או מחר בבוקר", אמר טראמפ בריאיון. רק ב-1 בלילה שבין יום חמישי לשישי, שעון ארה"ב, צייץ טראמפ כי הוא אכן נמצא חיובי. לפי נהלי הבית הלבן, בדיקה אמינה יותר הכוללת איסוף דגימות יסודי, מתבצעת רק לאחר שבדיקה מהירה חוזרת בתשובה חיובית. אנשים המעורים בפרטים אמרו כי גם בדיקותיו של הנשיא בוצעו בהתאם לנהלים הללו.

בזמן שהנגיף כבר התפשט בקרב האנשים המקורבים לנשיא, טראמפ ביקש מיועץ אחד שלא לחשוף את תוצאות הבדיקה החיובית שלו. "אל תגיד לאף אחד" אמר לו טראמפ, כך לפי אדם המעורה בשיחה ביניהם.

טראמפ ויועציו הבכירים פעלו במרץ לשמור בסוד על התוצאות החיובית המוקדמות - כך שאפילו מנהל מסע הבחירות של טראמפ לא ידע על הידבקותה של היועצת הבכירה הופ היקס, עד שדווח על כך בתקשורת, כך על פי אדם הבקיא בפרטים ששוחח עם הוול סטריט ג'ורנל. קמפיין טראמפ הודיע יום מאוחר יותר כי המנהל עצמו נדבק בקורונה גם כן. עובד בממשל אמר לעיתון: "אני דבוק לטוויטר ולטלוויזיה - כי אין לי שום מידע רשמי מאף אחד בבית הלבן".

בתוך כך, טראמפ המאושפז במרכז הרפואי וולטר ריד שבמרילנד יצא הלילה בשיירה הנשיאותית כדי להודות לתומכיו - ושב חזרה אל בית החולים. טראמפ עשה זאת בשעה שככל הידוע עדיין לא החלים מהנגיף, ובזמן שבתוך המכונית שהו איתו מאבטח ונהג. דקות קודם לכן פרסם סרטון בטוויטר שבו הודה לצוות בית החולים ולכל עובדי החירום האמריקנים - ובנוסף גם פנה לתומכיו.

טראמפ אמר: "אני חושב שנעשה הפתעה קטנה לפטריוטים שנמצאים כאן בחוץ. הם שם הרבה זמן עם דגלי טראמפ והם אוהבים את המדינה שלנו". הוא הוסיף על התמודדותו עם הנגיף: "זה היה מסע מעניין מאוד - למדתי הרבה על הקורונה. למדתי בכך שממש הלכתי לבית הספר, זה בית הספר האמיתי. ותפסתי את זה, והבנתי את זה".

מאוחר יותר בדוברות הבית הלבן התייחסו ליציאתו של טראמפ מבית החולים ואמרו: "צעדי זהירות הולמים ננקטו כדי להגן על הנשיא ועל הסובבים אותו. הצוות הרפואי אישר את המהלך ואמר כי הוא בטוח".