ימים ספורים אחרי שחרורה של ד"ר קיילי מור-גילברט מהכלא האירני, בטהרן ממשיכים גם היום (רביעי) לטעון כי האקדמאית האוסטרלית שימשה כמרגלת למען ישראל והופעלה על ידי גורמי מודיעין. באירן פרסמו היום, לפי מה שהוגדר בתקשורת המקומית, "הוכחות" לכך שהיא מרגלת למען ישראל: תמונות עם בן זוגה הישראלי, מהביקור בכותל, מהחתונה היהודית שלה וכן ממפגש עם חיילות בצה"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האקדמאית האוסטרלית שוחררה בשבוע שעבר לאחר שהוחזקה במשך שלוש שנים בכלא האירני. היא הורשעה בעבירות ריגול למען ישראל וגורמים מערביים. שחרורה הושג לאחר משא ומתן ממושך תמורת שחרורם של שלושה סוכני טרור אירניים שהיו עצורים בתאילנד כאשר תכננו פיגוע בשגרירות ישראל.

האוסטרלית קיילי מור-גילברט ובן זוגה הישראלי (צילום: apart.com)
האוסטרלית ובן זוגה הישראלי, הדיווח באירן | צילום: apart.com

בסרטון וידאו חדש שפורסם באירן, ימים ספורים לאחר שחרורה, נראית גילברט מטיילת ברחבי ישראל ואף לובשת מדים ירוקים של צה"ל לצד חיילות אחרות, כך לטענת כלי תקשורת מקומיים. לפי דיווחים באירן, ד"ר מור-גילברט גויסה על ידי גורמי מודיעין בישראל והתקבלה בהצלחה לאוניברסיטת קיימבריג' באנגליה. "היא קיבלה אזרחות בריטית", דווח.

לפי הטענות החדשות של האירנים, מור-גילברט – בת לאב יהודי – התגיירה בבריטניה ב-2007 וביקרה מאז פעמים רבות בישראל. היא למדה עברית ונקשרה לבן זוג שעבד בשב"כ – רוסלן חודורוב. באירן טוענים שגילברט תודרכה על ידי קציני מודיעין ישראלים להסב את תחום המחקר האקדמי שלה ממעקב אחרי פעילות אירן בסוריה אל מעקב אחרי פעילות האופוזיציה השיעית בממלכת בחריין.

האוסטרלית קיילי מור-גילברט בצבא
מור-גילברט במדי צבא, הדיווח באירן
האוסטרלית קיילי מור-גילברט בכותל
האוסטרלית בביקור בכותל, הדיווח באירן

לטענת כלי התקשורת באירן, היא עברה הכשרות בקורסי מודיעין בישראל לרבות לימוד השפה הפרסית והפעלת תקשורת מוצפנת ואחר כך נשלחה לאירן דרך בחריין כדי לאסוף מידע על פעילות ראשי האופוזיציה השיעית באירן. בין היתר היא למדה באוניברסיטה בעיר הקודש קום וניסתה לקשור קשרים שיובילו אותה לפגישה עם מנהיג האופוזיציה השיעית בבחריין השוהה באירן. לפי האתרים באירן, התעקשותה להשיג פגישה כזו היא שהובילה בסופו של דבר לתפיסתה.

חתונה של האוסטרלית קיילי מור-גילברט (צילום: arakat.com)
החתונה של בני הזוג, הדיווח באירן | צילום: arakat.com
קיילי מור גילברט, אוסטרלית ששוחרה מהכלא באירן (צילום: ap)
מור-גילברט במעצר באירן, ארכיון | צילום: ap

האירנים טוענים כי ד"ר מור-גילברט, הנמצאת כרגע בבידוד קורונה באוסטרליה, למדה עברית בתקופות שהותה בישראל והייתה סטודנטית במרכז הבין-תחומי בהרצליה וכן במכון למחקרים אסטרטגיים בתל אביב.