הקורונה בארה"ב: בכל יום מספר המשפחות האבלות על מות יקיריהן בעקבות נגיף הקורונה עולה בקצב הרסני. למעלה מ-300,000 אמריקנים מתו לאחר שנדבקו בנגיף מאז התגלה המת הראשון ב-6 בפברואר. בממוצע, מדובר על למעלה מ-961 מתים ביממה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עונת החגים בסתיו הייתה אכזרית במיוחד – על פי נתוני אוניברסיטת ג'ון הופקינס, מניין המתים בחודש החולף גדול מ-50,000. בשבוע האחרון, ממוצע התמותה היומי עומד על 2,403 אנשים. בתרגום חופשי – כל 40 שניות בממוצע מת אזרח אמריקני כתוצאה מהנגיף.

בדיקות קורונה ארה"ב (צילום: reuters)
בדיקות קורונה ארה"ב | צילום: reuters

"כל מקרה תמותה מהקורונה הוא טרגדיה נוראה", אמר מזכיר הבריאות ושירותי האנוש של ארצות הברית, אלכס אזר, בריאיון לרשת CNN. הקורונה משפיעה לא רק על משפחות שיקיריהן מתו מהנגיף, אלא גם על אלו שמתו מסיבות אחרות: "אבא שלי מת באפריל", שיתף אזר. "לא יכולתי לראות אותו חודש וחצי לפני כן. חוויתי את הכאב של אלו שלא יכולים לשבת ולהיפרד מקרוביהם. הכאב והצער במערכת הבריאות שלנו הוא אמיתי".

רופאים מעריכים כי שיעור התמותה ימשיך לעלות בחורף הקרוב, בשעה שהאשפוז עקב הנגיף מגיע לשיעור חסר תקדים. רק ביום ראשון התאשפזו כתוצאה מהנגיף 109,331 אלף אנשים. על אף שהפצת החיסונים נראית באופק – ייקח לפחות כמה חודשים עד שארה"ב תצליח לחסן את אזרחיה.