המשטרה בצרפת חיסלה אמש מחבל שערף את ראשו של מורה בבית ספר בפרבר קונפלאן סן אונורין שמצפון-מערב לפריז. עדי ראייה שמעו את התוקף צועק "אללה אכבר" לפני שנוטרל. החקירה של יחידת הטרור במשטרה הצרפתית הביאה למעצרם של תשעה חשודים הלילה (שבת), אחד מהם קטין, בחשד שסייעו למחבל. נשיא צרפת מקרון בזירה: "מדובר בפיגוע טרור איסלאמי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מפרטי חקירת נסיבות האירוע עולה כי הקורבן הוא מורה שנרצח מול בית הספר בו הוא מלמד בפרברי פריז. המחבל, שזהותו עדיין לא אומתה, נורה למוות על ידי המשטרה כמה רחובות משם. בצרפת מדווחים כי המורה שנרצח הציג קריקטורות של הנביא מוחמד במהלך שיעור על המושג "חילוניות" בבית הספר. לפי הדיווחים, המורה ביקש מהתלמידים המוסלמים לצאת מהכיתה מחשש שהקריקטורות יפגעו בהם.

נשיא צרפת עמנואל מקרון בזירת הפיגוע (צילום: רויטרס)
נשיא צרפת בזירת הפיגוע, אמש | צילום: רויטרס

לפי הדיווחים בצרפת, ההחלטה של המורה ללמד על הקריקטורות ולהוציא את הילדים המוסלמים מהכיתה הובילה לכעס רב מצד הורי הילדים.

זירת האירוע בצרפת (צילום: ClementLanot, טוויטר)
זירת הפיגוע בצרפת, אמש | צילום: ClementLanot, טוויטר

הנשיא מקרון הגיע אמש לזירה ובמקביל הורה על כינוס חירום של בכירי משרד הפנים. בזירה, אמר הנשיא הצרפתי: "מדובר באירוע טרור איסלאמי. כל צרפת מאוחדת מאחורי המורים שלה. היום אזרח צרפתי נרצח כי היה מורה שלימד על חופש הביטוי". הוא הוסיף: "טרוריסטים לא יפלגו את צרפת. ההתנגדות לקדמה לא תנצח".