שיא נדבקים בארה"ב: לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, אתמול (שישי) אובחנו בארה"ב 184,514 נדבקים חדשים בקורונה ומתו 1,431 בני אדם. מדובר במספר הנדבקים הגבוה ביותר מאז שפרצה המגפה במדינה, וביום הרביעי ברציפות בו נשבר השיא השלילי. במקביל, ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו מאיים "לבטל את חג המולד" בשל עלייה במספר המקרים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבוע האחרון חל זינוק של יותר מ-80 אלף מקרים ליממה בארה"ב: ב-7 לנובמבר אובחנו יותר מ-128 אלף נדבקים חדשים, 3 ימים לאחר מכן מספר הנדבקים כבר עמד על יותר מ-140 אלף ואתמול כאמור נרשמו יותר מ-184 אלף נדבקים. מספר עצום של 10,737,335 אמריקנים מכל 50 המדינות כבר נדבקו נגיף ו-244,332 מתו.

בימים אלו מאושפזים בבתי חולים ברחבי ארה"ב יותר חולי קורונה מאי פעם, 68,516, ומומחים אמריקנים מעריכים שמצב הדברים ידרדר לפני שישתפר. ד"ר ויויק מורט'י, יועצו לענייני קורונה של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן, אמר אתמול כי "זהו יום עגום למדינה, כי מספר המקרים מזנק, אנחנו רואים את בתי החולים מתמלאים ואת מניין המתים מטפס". עם זאת, הוא סבור שהמצב עוד לא אבוד. 

"זה רגע חשוב מאוד עבורינו, לכל מה שנעשה במהלך השבועות הקרובים תהיה השפעה גדולה מאוד: האם ההתפשטות תגדל או שנצליח להשתלט עליה", אמר. הוא הוסיף כי לקראת חג ההודיה אנשים צריכים לשאול את עצמם האם הם מתכוונים לנקוט באמצעי זהירות כמו מסכה או לא בעת ביקוריהם בבתים. "אם לא, אתם ככל הנראה חושפים את עצמכם ואחרים לסכנה".

"מתנצלים שלא התנצלנו מוקדם יותר". טרודו (צילום: SKY NEWS, חדשות)
יבטל את חג המולד? טרודו | צילום: SKY NEWS, חדשות

גם בקנדה, שכנתה מצפון של ארה"ב, התפשטות הקורונה מתחדשת כתוצאה מחגיגות חג ההודייה שחל במדינה לפני כחודש. גורמים בכירים במשרד הבריאות הזהירו שמערכת הבריאות לא תעמוד במכה דומה לאחר חג המולד בדצמבר. "צמצום המגעים וההתכנסויות יהיו החשובים ביותר", הכריז רה"מ טרודו במסיבת עיתונאים אתמול. "מה שאנו עושים בימים ובשבועות הקרובים יקבע איך נזכה לחגוג את חג המולד".

ברוסיה נשבר גם שיא הנדבקים ביממה, לאחר שהבוקר פורסם כי ב-24 השעות האחרונות אובחנו שם 22,702 נדבקים חדשים ו-391 חולי קורונה נפטרו.