האדם שנרצח בסוף השבוע האחרון בפיגוע בצרפת הוא סמואל פאטי, מורה בן 47 - כך פורסם אמש (שבת) בתקשורת העולמית. במשטרה הצרפתית אמרו כי המחבל, שערף את ראשו של פאטי בפרבר סמוך לפריז, קיבל אישור שהייה בן 10 שנים בצרפת בשל היותו פליט, ואף חשפו כי במכשיר הטלפון שלו נמצאה תמונה של פאטי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יחידת הטרור במשטרה הצרפתית עצרה תשעה חשודים, בהם קטין אחד, בחשד שסייעו למחבל. מחקירת נסיבות האירוע עולה, כי הקורבן הוא מורה להיסטוריה שנרצח מול בית הספר שבו הוא מלמד, לאחר שהציג קריקטורות של הנביא מוחמד במהלך שיעור על המושג "חילוניות" בבית הספר. 

זירת האירוע בצרפת (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע בצרפת | צילום: רויטרס

לפי הדיווחים, המורה ביקש מהתלמידים המוסלמים לצאת מהכיתה מחשש שהקריקטורות יימצאו בעיניהם פוגעניות. עוד דווח כי ההחלטה של המורה ללמד על הקריקטורות ולהוציא את הילדים המוסלמים מהכיתה עורר זעם בקרב הורי התלמידים.

עדי ראייה שנכחו באירוע העידו כי שמעו את התוקף צועק "אללה אכבר" לפני שנורה למוות בידי כוחות המשטרה שהוזעקו למקום. בריאיון לרשת צרפתית אמר דודו של המחבל כי אחיינו היה "אדם נחמד ולא היה בו שום דבר שלילי". לדבריו, המשפחה לא ידעה על אדיקותו הדתית, ולכן איש לא דמיין שיבצע מעשה כזה. 

הנשיא מקרון הגיע לבקר בזירה לאחר האירוע והורה על כינוס חירום של בכירי משרד הפנים. בזירה אמר הנשיא הצרפתי: "מדובר באירוע טרור איסלאמי. כל צרפת מאוחדת מאחורי המורים שלה. טרוריסטים לא יפלגו את צרפת, וההתנגדות לקדמה לא תנצח".