יותר מ-30 שנה אחרי הרצח של ילדה בת 12 ממרכז ארה"ב, רשויות האכיפה עצרו את החשוד העיקרי בפרשה המסתורית. כעת מתברר שהחשוד, סטיבן פינקי בן ה-69, מוכר היטב במדינת איידהו – שם הוא רץ כמה פעמים בעשור האחרון לתפקיד מושל המדינה.

פרשת הרצח של ג'ונל מת'יוס התפוצצה בדצמבר 1984, אחרי שזו נעלמה כשחזרה ממופע של חג המולד בעיר גרילי, קולורדו. חוקרי המשטרה אמנם לא הצליחו לאתר את גופתה, אבל הסברה הרווחת הייתה שזו נחטפה ונרצחה על ידי פושע מסתורי.

גורמים בתחנת המשטרה בגרילי סיפרו לכלי התקשורת באזור כי פרשת הרצח הותירה את הקהילה בטראומה במשך יותר מ-30 שנה. חקירת הרצח של הילדה הופסקה בסופו של דבר לאחר שהתיק הוכרז כבלתי פתור. ביולי 2019 הייתה פריצת הדרך המשמעותית בחקירה, אחרי שצוות פועלי בניין מצאו את שרידי גופתה של ג'ונל בזמן שהניחו צינור ביוב.

פינקי נעצר ביום שני האחרון בעיר מרידיאן, איידהו, והוגש נגדו כתב אישום ביום שלמחרת. משרד התובע של מחוז וולד דיווח כי הוא מואשם בסדרה של סעיפים פליליים, כולל רצח מדרגה ראשונה, חטיפה מדרגה שנייה ועוד שני סעיפי תקיפה.

על פי החשד, פינקי חטף את הילדה לפני 36 שנים לפני שירה בה למוות והסתיר את גופתה. פרטים נוספים בחקירה, ביניהם המניע לרצח והראיות שנאספו נגד הנאשם, טרם נחשפו שכן החקירה עדיין פעילה. ההודעה על מעצרו של החשוד הותירה את בני הקהילה במרידיאן המומים, היות ופינקי מוכר כפוליטיקאי בולט שרץ לתפקיד מושל מדינת איידהו פעמיים: פעם ראשונה בשנת 2014 ופעם שנייה בשנת 2018.

מפקד תחנת המשטרה בגרילי התייחס להתפתחות בחקירה וביקש למסור את תנחומיו לבני משפחתה של הקורבן. "אנחנו מקווים שההתקדמות בחקירה תקל במידה מסוימת על האבל שלם", אמר והוסיף, "הם התמודדו זמן רב מדי עם צער ויגון".